Kolejne sesje z Lucyną Łobos: Sesje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, Sympozjum, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90
CHEOPS (78)
SESJA PUBLICZNA, WROCŁAW
21.10.2007

Sesja chanelingu telepatycznego

UCZESTNICY: LUCYNA ŁOBOS, IWONA STANKIEWICZ, ANDRZEJ WÓJCIKIEWICZ, BILL BROWN,
ORAZ UCZESTNICY SPOTKANIA WE WROCŁAWIU


Pytanie: Pytanie od publiczności zadane przez Iwonę Stankiewicz
En-Ki: Odpowiedź od En-Ki za pośrednictwem Lucyny Łobos

EN-KI: Ja, Samuel En-Ki, tego dnia dzisiejszego, 21 października mogę określić jako dzień sukcesu, bo sukcesem był nasz wyjazd do Egiptu i to wszystko, co się wydarzyło. Teraz, żeby nie tracić czasu zbyt dużo, bo i pytań do mnie jest moc, będziemy zaczynać. Słucham pierwszego pytania.

PYTANIE: Witaj, Samuelu En-Ki, jako pierwsze zadam pytanie, które "nie do końca" zostało zadane i "nie do końca" odpowiedziałeś na nie w Krakowie. Prosiłeś, żeby je powtórzyć przy najbliższej sesji. Oto pytanie. Na czym polega współpraca między tobą i istotami z Drugiej Ziemi - z istotą z Syriusza B? Jeśli w interesie tych pierwszych jest ratowanie ludzkości, a tych drugich nie - w związku z tym, dlaczego ten byt jest Strażnikiem Piramid i jak dopuści do realizacji Projektu Cheops, skoro byty z Syriusza B najchętniej widziałyby Ziemię bez ludzi?

EN-KI: Zgadza się, najchętniej by widziały, ale i istotom z Syriusza zależy na tym, żeby Ziemia jak najmniej ucierpiała. Bo kiedy przejdzie Ziemia te "perturbacje", o których już nauka wie, to i oni mieliby dużo pracy z uporządkowaniem. Kiedy nie dojdzie do zabezpieczenia, a dojdzie do przebiegunowania - to trzeba mnóstwo czasu na to, żeby Ziemia się zregenerowała. Oni - mówię o Syriuszu B - mają i dużo, i mało czasu. Maksymalnie mają 1000 lat na opuszczenie swojej planety. Ale, dobrze by było, gdyby tę planetę swoją opuścili dużo wcześniej, bo wtedy straty w istotach ludzkich z Syriusza będą dużo mniejsze. Kiedy dojdzie do przebiegunowania - to niech spojrzą istoty ludzkie prawdzie w oczy - niewielka grupa przeżyje. I to jest właśnie "na rękę" Syriuszowi B, żeby jak najmniej przeżyło te perturbacje roku 012... Albo... albo ludzie zmienią swe nastawienie do życia, do planety i przyjmą część istot z Syriusza B na Ziemię i razem zamieszkają. Dlatego to Syriuszowi zależy właśnie na tym, żeby jak najmniej istot przeżyło. Żeby przeżyli ci, którzy nie mają sprzeciwu co do przybycia innych istot z innej planety. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Kolejne pytanie. Jak zwykły człowiek może pomóc w powodzeniu Projektu Cheops?

EN-KI: A ja się zapytam ciebie istoto, która zadałaś to pytanie - czy rozum i serce posiadasz? Zacznij myśleć. Przez wiele lat mówiłem o energii miłości. Bez echa... Słowo - "energia - miłość" nie zostało zrozumiane. A, wystarczyłoby uruchomić tę energię bez tych wielkich "zachodów" uruchomienia energii, fizycznej energii - zamkniętej w tej chwili jako ten "kontakt", czy "ogniwo zapalne" w mumii faraona. Plan "A" - energia miłości - nie wypalił... Więc jest plan "B" - uruchomienie fizyczne energii na całej kuli ziemskiej, która ma ochronić Ziemię - zarówno przed przelotem Planety X, jak i tym drugim cyklem zegara kosmicznego. I przy planie "B" tylko nieliczni są zaangażowani. Jest mówione - trzeba dotrzeć do informacji, trzeba uruchomić zabezpieczenie. Jak - "zwykły człowiek"?.. Tak, można... I ten "zwykły człowiek" na całej kuli ziemskiej, jeśli byłaby presja ludzi, tych zwykłych ludzi - to i reakcja tych, którzy rządzą, byłaby inna. A tutaj, na dzień dzisiejszy, jest presja, ale garstki ludzi. Cała rzesza ludzi czeka, patrzy co dalej w oczekiwaniu roku 012 i mówienie: "jeśli pojawią się takie znaki "widzialne" - to wtedy się włączę". Mnóstwo znaków widzialnych będzie się pojawiać w miarę zbliżania się roku 012, ale wtedy... Wtedy - będzie za późno. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Następne pytanie od Ani i Agnieszki. Kochany Samuelu, mamy prośbę którą chciałybyśmy za twoim pośrednictwem przekazać innym osobom zainteresowanym pomocą w Projekcie Cheops. Może znajdą się osoby, które mogłyby przetłumaczyć stronę internetową na język czeski, słowacki, chorwacki?

EN-KI: Jestem za tym projektem - żeby na wszystkie strony świata zaczęto "dmuchać w tuby" i mówić o Projekcie - Misji Ratowania Ziemi. I dlatego, każdy może się włączyć, każdy może znaleźć sposób na pomoc w Misji Ratowania Ziemi, nawet w ten sposób przekazywania informacji w innych krajach, tłumaczenia. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie od Janusza. Czy warto poddać się operacji wzroku na zaćmę, gdy do przybycia lekarzy z Aszun zostały cztery lata?

EN-KI: Trochę intrygujące pytanie. Chcesz, żeby twój wzrok się pogarszał i będziesz czekać ponad cztery lata? A jak dojdzie do przebiegunowania - to może warto, na te cztery lata poddać się operacji i mieć dobry wzrok. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Napoleon Bonaparte, będąc w Egipcie, domagał się wejścia do Komory Królewskiej w Piramidzie. Przebywał tam sam. Po wyjściu z Piramidy - jego oficerowie byli zaszokowani widokiem wodza. Nie rozumiał co do niego mówili. Z obłędem w oczach mamrotał urywane słowa: "Nie trzeba... niepotrzebne to było...". Co tam zobaczył i co usłyszał, że doznał takiego szoku?

EN-KI: Był to czas odległy, nie tak bliski, jaki macie wy tutaj dzisiaj. Napoleon Bonaparte otrzymał wizję przyszłości…Otrzymał wizję roku 012, ale wizję - bez zabezpieczenia Ziemi. Dlatego przeżył to, co przeżył… Szok przerażenia. I z perspektywy tego, co my widzimy - to myślę, że dobrze by było dać każdej istocie ludzkiej taki sen - wizję roku 012, kiedy nie będzie zabezpieczenia. Wtedy nastąpiłoby przebudzenie, nie jak dzisiaj - oczekiwanie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Następne pytanie od Iwony z Gdańska. Drogi En-Ki, czy w roku 012 ludzie powszechnie zaakceptują zmiany?

EN-KI: Zmiany bedą następować stopniowo - i o tym już było mówione. Iwona niezbyt dokładnie słucha, albo czyta. Sukcesywnie będą następować zmiany od 012 - na świecie i w waszych umysłach. To będzie też cykl - nie natychmiast. Jesteście niecierpliwi i najchętniej chcielibyście - już, natychmiast. Tego wszystkiego będą uczyć was nauczyciele, którzy przybędą na Ziemię. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Kolejne pytanie. Jakie są możliwości pozbycia się z organizmu na zawsze takich "sublokatorów" jak kadm, ołów, rtęć i wiele innych trucizn, które codziennie daje nam nasza pseudo-cywilizacja?

EN-KI: Bardzo mądre pytanie. Tutaj - jest rzeczą niemożliwą. Musiałbyś się odizolować zupełnie, inaczej mówiąc - znaleźć się na innej planecie. Bo na dzień dzisiejszy to, co serwują wam "w imię dobra dla ludzkości" - jest odwrotnie. Serwują wam każdego dnia truciznę. Po co? Po to, żeby zmniejszyć populację ludzką. Musiałbyś przestać jeść, pić, oddychać tym powietrzem. To będzie zmieniane. Nastąpi oczyszczenie, ale dopiero w wyznaczonym czasie, po roku dwunastym. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Kolejne pytanie. Czy zagadkowa Bursztynowa Komnata jest gdzieś na terenie Polski? Jeśli tak, to kiedy będzie można ją zobaczyć? Czy to nadal jest "ściśle tajne"?

EN-KI: Bursztynowa Komnata nie została wywieziona, znajduje się na terenie Polski. I tutaj - powiem gdzie jest, gdzie próbowano już się tam dostać. Bursztynowa Komnata znajduje się w Walimiu, ale jest przemyślnie skonstruowane urządzenie, które doprowadza wodę do pierwszego poziomu... Bo - Komnata jest ukryta dopiero na drugim poziomie, wypompowanie wody z pierwszego poziomu jest niemożliwe. Możliwe jest tylko dla tych, którzy ukryli, co posiadają plany, czyli mapy, a mapy posiadają Niemcy. Póki co, jeszcze nie sięgną do Bursztynowej Komnaty. Czy zostanie odkryta? Zostanie, ale czasu - nie podam. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Jaką drogą pójść - aby uzyskać spełnienie w życiu osobistym, spokój i radość z życia w prawdzie i bliskości drugiego człowieka?

EN-KI: To jest chyba najtrudniejsze - na dzień dzisiejszy, tak jak jest trudne, jak mówią żarty wasze ziemskie - poznać psychikę kobiety... I to jest to samo. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję bardzo. Pytanie od Zbyszka. Chciałbym wiedzieć - jaka jest moja rola w Projekcie? Czuję, że od lat rozpoczął się proces mojej przemiany, ale nie potrafię uchwycić i sprecyzować moich działań.

EN-KI: Potrafisz, tylko musisz uporządkować swoje myśli. Po to przyszedłeś na szkolenie właśnie Silvy, żeby wejść w "laboratorium", w którym uzyskasz informacje, uzyskasz odpowiedź. Nie kieruj się własnym rozumem, bo on zawodzi. Kieruj się intuicją, kieruj się właśnie tym, co usłyszysz, co odbierzesz w "laboratorium". Tam będziesz miał odpowiedź, tam będziesz mieć wskazany kierunek swojej dalszej pracy, lub współpracy z Misją Faraon. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Kolejne pytanie od Zbyszka. Czy moja wewnętrzna niechęć do zawarcia związku małżeńskiego jest związana z moim udziałem w Projekcie?

EN-KI: Bzdura. Od kiedy to kobieta jest "straszakiem"? Boisz się po prostu. Zbigniewie - we dwoje jest raźniej, we dwoje jest łatwiej, pod warunkiem, że znajdziesz kobietę, która też zajmuje się tym samym co ty, dla której będzie czymś bliskim Misja Ratowania Ziemi. W samotności, Zbigniewie, w której jesteś - wcale nie jest tobie łatwo, a niechęć w stosunku do kobiet, czy do zawarcia związku małżeńskiego jest po prostu twoim strachem przed odpowiedzialnością, jaka jest w związku małżeńskim. I raz jeszcze powtarzam Zbigniewie - łatwiej ci będzie, kiedy będzie przy tobie ta "druga połowa". Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Kochany Samuelu, czym jest coraz powszechniejsza choroba bielactwo i czym je leczyć?

EN-KI: Trzeba byłoby usunąć tę wszechobecną chemię, tę truciznę, którą wam serwują. To co mogę zaproponować na dzień dzisiejszy - kuracja. Kuracja może potrwać długo, ale przynosi efekty. Zatem, zacznij spożywać z suplementów ziołowych - korę dębu. Jeśli nie znajdziesz w kapsułkach - możesz zakupić do parzenia i pić. Pić - dwa razy dziennie po szklance. Efekty zatrzymania się tej choroby będą już widoczne po ośmiu tygodniach. Życzę wytrwałości. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Drogi Samuelu, moja córka nie słyszy na jedno ucho - uszkodzenie nerwu po śwince. Czy można jej pomóc?

EN-KI: I w tym przypadku ziemska medycyna, na dzień dzisiejszy - jest bezsilna. Jest to choroba pozornie niewinnie nazywająca się - "świnka". U mężczyzn ta choroba, wiadomo co pozostawia. Natomiast u płci żeńskiej atakowane są oczy albo słuch. Na dzień dzisiejszy - twojej córce, aby choroba się nie posuwała, można pomóc poprzez zabiegi Reiki. Zaznaczam, że Reiki - to nie sekta, bo jeśli byłaby to sekta, to założycielem "sekty Reiki" - byłby Jezus, a jego nie posądzacie o to, żeby przynależał do sekty. Więc, znajdź terapeutę, który wykonuje zabiegi Reiki i kilka, kilkanaście zabiegów - niech dziecko otrzyma. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Moja koleżanka ma bardzo alergiczne dziecko, z bardzo wrażliwą, swędzącą skórą. Jak można mu pomóc?

EN-KI: Jeszcz rok, dwa - a co druga istota na Ziemi będzie alergikiem. I tutaj trzeba byłoby znaleźć przyczynę. Alergia - to już tylko skutek. Proponuję tobie - zrobić dziecku badanie grupy krwi i na podstawie grupy krwi, wprowadzić wyżywienie, czyli dziecko musi się odżywiać zgodnie z grupą krwi. Bo, dziecko ma alergię jelitową - tyle mogę powiedzieć. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Pytanie od Ludmiły. Kochany Samuelu - jaki będzie dalszy los badań w kościółku na górze Ślęża?

EN-KI: I tutaj mogę żartobliwie powiedzieć - tylko biskup Wrocławia wie, kiedy ponownie rozpoczną się - tak zwane - badania, czyli przekopanie się w głąb do lochów. W interesie Kościoła leży, aby nie dokopać się do lochów, bo po cóż to ludzie mają się dowiedzieć prawdy? A dużo prawdy tam się znajduje. Więc, jeśli Kościół nie "zmądrzeje" - to kościółek na Ślęży pozostanie w takim samym stanie, jak jest. Ale, żeby zaspokoić waszą ciekawość - uchylę rąbka tajemnicy. W przyszłym roku kochani - biskup "zmądrzeje". Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Kolejne pytanie od Ludmiły. Jaki jest związek Piramidy Cheopsa z siedmioma poziomami świadomości, z siedmioma piramidami, z siedmioma czakramami z Piramidy Słońca Majów?

EN-KI: Tak, masz rację, magiczna siódemka. Będzie to miało związek, ale wtedy, kiedy do sarkofagu zostanie złożony Budowniczy. I kiedy zostanie złożony - wtedy uruchomią się wszystkie energomagnetyczne zabezpieczenia, które są wybudowane - zarówno piramidy, jak i czakramy. Czyli główna Piramida jest tym głównym akumulatorem, agregatorem, który po uruchomieniu - uruchomi wszystkie inne, następne - i to spowoduje zabezpieczenie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Następne pytanie od Elżbiety. Kochany En-Ki, zanim zapoznałam się z tematem Projektu Cheops nawiązałam kontakt z energią, która przedstawiła się jako Samuel. Nadał mi również imię - inne, niż noszę na co dzień. Czy to byłeś ty?

EN-KI: A czy ja mówiłem kiedykolwiek, że przychodzę tylko do mojego medium? Nic takiego sobie nie przypominam. Natomiast mówiłem i mówię, że mam wielu "takich" na całej Ziemi i nadal wybieram, i nadal przekazuję informacje. Im więcej przekazywanych informacji do was, tym większa szansa ratowania Ziemi. A pewnie, że byłem to ja. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Kolejne pytanie od Elżbiety. Czy tak zwana zmiana portretu numerologicznego pomaga wpływać korzystnie na życie?

EN-KI: Tak, czyli zmiana twojej "wyroczni". Bo kiedy już jesteś obeznany, czy obeznana w swoim przeznaczeniu, w swojej "wyroczni" i świadoma zmiany, wtedy można swoje życie inaczej ukierunkować, inaczej poprowadzić. Bo zarówno my, ze świata duchowego, jak i sprzyjające wam byty z Oriona chcemy, żeby istoty ludzkie były świadome swego życia, żeby umiały pokierować swoim życiem. Bóg w swojej wielkości, miłości - wcale nie chce istot ludzkich cierpiących. Chciałby, żeby wszyscy byli szczęśliwi, nie doznawali cierpień. To jest założenie i tak będzie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Ostatnie pytanie od Elżbiety. Czy mam dość szlachetności, by wspierać Misję - Projekt Cheops?

EN-KI: Jeśli miałaś odwagę Elżbieto, przekazać te pytania i słuchać mojej odpowiedzi, i przyjść tutaj, to twoja dusza jest szlachetna. Troszeczkę można jeszcze wprowadzić korekty co do twojej "fizyczności", ale nie za wiele - i już będzie dobrze. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Jak powstał Całun Turyński?

EN-KI: A gdybym powiedział, że to jest falsyfikat, to co wy byście na to powiedzieli? To jest falsyfikat. Całun Turyński, który został znaleziony - tak naprawdę, tylko w bardzo niewielkim stopniu był widoczny. Chciano pokazać ludzkości, więc metodą komputerową zrobiono to, co jest oglądane dzisiaj. Prawdę o Jezusie niebawem usłyszy świat. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Kolejne pytanie od Arka. Czyim wcieleniem był Nicola Tesla? Czy wszystkie jego wynalazki mogą faktycznie działać i czy będą budowane po roku dwunastym?

EN-KI: Niczyim wcieleniem nie był. Przybył z Oriona i świadomie, jako naukowiec, wiedział skąd pochodzi i kim jest. Te wynalazki nauki - tych naukowców, było więcej - będzie to realizowane już w nowym czasie, czyli na nowej Ziemi. Przybywających naukowców z Drugiej Ziemi - też będzie przybywać. I powiem to, co powiem. Biały Ojciec, który niedawno odszedł z Ziemi - pochodził z tego rodu, czyli z Oriona. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Czy w przyszłości na Ziemi będzie w użyciu tylko jeden język, a jeśli tak, to jaki?

EN-KI: Była przymiarka do języka esperanto. Istoty ludzkie w swoim zarozumialstwie - odrzuciły, bo wiele narodów chciało i chce się uważać za najlepsze, naważniejsze. I teraz mogę spokojnie poinformować. Po roku 012, tak - będzie jeden język: esperanto, po to żeby istoty ludzkie mogły się porozumiewać ze sobą bez problemu. Nie angielski, nie niemiecki, nie polski, ale właśnie - esperanto. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Następne pytanie. Czy w sytuacji rozprzestrzeniającego się zła należy podejmować wciąż nowe walki, czy zdystansować się w oczekiwaniu na rok 2012?

EN-KI: Nie walcz, bo walka - to zła energia. Walcząc, przyciągasz do siebie negatywne energie. Nabierz dystansu, wycisz się i nie czekaj z założonymi rękoma na rok 012. Wspomagaj jak możesz - energią, spokojem, ale - nie walcz. I o to mogę prosić wszystkich - nie walczcie ze sobą, bo nie o to chodzi. Chodzi nam o energię miłości. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Czy prawdą jest, że nieznane nam złe relacje rodzinne sprzed kilku pokoleń - mają wpływ na zachowanie członków tych rodzin dziś?

EN-KI: A czy wiesz, co to jest sugestia? Sugestię można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Co znaczy - "pokolenie"? Każda istota duchowa schodząc na Ziemię do danej rodziny jest odrębną jednostką. Dopiero kiedy jest w ciele, w danej rodzinie, nabiera nawyków, lub ma przekazywane to, co się działo wcześniej w rodzinie. Żadna "klątwa", żadne - "przekleństwa". Co wprowadzisz do swego "centralnego komputera", to się dzieje, czyli - sugestia. Jeśli powiesz - sobie powiesz, że żadne nagatywne emocje na ciebie nie działają, to tak będzie. Jeśli powiesz, lub ulegniesz sugestii - to wytworzysz poprzez wizualizację taki negatywny obraz lub działanie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Drogi En-Ki, proszę powiedzieć - co tak naprawdę wydarzyło się w klasztorze Betanek w Kazimierzu Dolnym?

EN-KI: I tu mogę powiedzieć - "i weszło Guru do klasztoru i podporządkowało sobie kobiety". Mogę śmiało powiedzieć - sekta. Dojrzała sekta, a nad sektą - górował jeden człowiek, ten mężczyzna, ksiądz. Ale to nie koniec działalności tej sekty. Dopiero teraz będą się rozrastać. Mniejszym złem było, kiedy były w środku, kiedy się zamknęły. Złem będzie teraz to, kiedy zostały rozproszone. Powstaną grupy następne i o tym usłyszycie niebawem - dobrze przeszkolone siostry zakonne przez jednego kapłana. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Kolejne pytanie. Drogi En-Ki, jaka jest twoja opinia względem działalności Sai-Baby z Indii i kim ten człowiek tak naprawdę jest?

EN-KI: Odmawiam odpowiedzi na to pytanie. Proszę o następne.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Czym lub kim jest Najwyższa Rada Kasjopei?

EN-KI: I tu mogę powiedzieć - nie odmawiam odpowiedzi. W przeróżny sposób istoty z planety Oriona docierają do istot ludzkich. W przeróżny sposób - próbują "przemówić" do waszego rozsądku. W przeróżny sposób, używając różnych imion i tego, co się nazywa - "podejść" - po to, żebyście zrozumieli. I tak czy inaczej, informacje przekazywane są prawie te same, gdzie istoty, które się przedstawiają - mówią o ratowaniu Ziemi, o ratowaniu siebie wzajemnie, mówią o miłości. To jest właśnie próba dotarcia do istot ludzkich. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Czy na Ziemi żyją, są ludzie lub inne istoty z szóstego poziomu gęstości?

EN-KI: Czyli chodzi ci o drugi wymiar, równoległy, przenikający się wzajemnie, o świat fizyczny. Tak, ale są to istoty pozbawione materii, czyli istoty duchowe, które albo zamieszkują Ziemię, albo przybywają na Ziemię. I często... często się przedstawiają, lub mówią w taki sposób, żeby dana istota ludzka to zrozumiała. Ale zrozumiały język to jest to, że jest to wymiar drugi, czyli świat równoległy na Ziemi i światy te się przenikają. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Czy biały cukier, czyli sacharoza, jest tak szkodliwy jak podają to niektóre źródła? Dotyczy to "huśtawek emocjonalnych", wzrostu agresywności, depresji oraz innych chorób?

EN-KI: Wszystko można byłoby usunąć, albo napisać na każdym produkcie: "Uwaga! Zagrożenie!". Jeśli spożywasz to z umiarem, to nie jest szkodliwe - i można powiedzieć, że tłuszcze też są szkodliwe. Natomiast, żeby się uchronić od zagrożeń - już mówiłem, nie powinniście w tym czasie mieszkać na tej planecie Ziemia, bo nie ma produktu, który nie byłby zagrożony. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Czy podczas budowy piramid i w ich konstrukcjach, wykorzystywano wpływ dźwięku na materię?

EN-KI: Nie, było już mówione - kto i jak budował piramidy. Przy budowie, jeśli już chodzi o dźwięk, to była muzyka, bo Egipcjanie sami z siebie - są narodem muzykalnym. To, co było potrzebne do budowy - to laser, woda... i praca tych pojazdów, które budowały piramidy. A ludzie... ludzie tylko pomagali przy budowie. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Kolejne pytanie. Czy warto zgłębiać informacje o antygrawitacji , które zostawił po sobie naukowiec o nazwisku Grebiennikow?

EN-KI: A do czego to jest tobie teraz potrzebne? "Nie rozmieniajcie swego życia na drobne". Nie doszukujcie się czegoś, co nie jest wam potrzebne na dzień dzisiejszy. Pomyślcie o jutrze, jak żyć, co spowodować, żeby to jutro i następny rok, czy następne lata - były spokojne. Szukacie czegoś, co jest wam, na dzień dzisiejszy, niepotrzebne do życia. Pewnie, że po roku dwunastym, kiedy Ziemia wejdzie w nowy czas kosmiczny - nastąpią zmiany, bo nastąpić muszą. Tak czy inaczej - zegar kosmiczny też zacznie odmierzać swój nowy czas, nawet wtedy, kiedy nie dojdzie do zabezpieczenia. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Arkadiusza. Czy w najbliższym czasie będzie krach na światowych giełdach, większy od słynnego krachu z 1929 roku i na której z giełd będzie największy? W którym roku będzie miało to miejsce?

EN-KI: Tak, to jest istotne... Jaka giełda przetrwa i na jakiej ulokować swoje złoto? Dobrze, powiem. Krach giełdowy czeka cały system giełdowy, więc jeśli macie ulokowane pieniądze na giełdach - to gratuluję. Gratuluję też następnej rzeczy. Lokujecie swoje pieniądze w ubezpieczeniach. Ubezpieczenia - w drugiej kolejności czeka upadek. A ci, co pozakładali firmy ubezpieczeniowe - zabiorą wasze pieniądze i znikną. Gratuluję. Tak, że jeśli chcecie mieć "zabezpieczenie", a macie w giełdach, w ubezpieczeniach, w bankach - to radzę pomyśleć o tym jak rozsądnie zabezpieczyć to swoje złoto i jak zabezpieczyć siebie i rodzinę przed rokiem dwunastym. Tak, że - wracam do giełd - jeśli myślicie, że na tym systemie hazardowym (bo to jest hazard) zdobędziecie bogactwo, to czyńcie tak dalej... Moje słowa się zaczną potwierdzać - już niebawem. Od przyszłego roku obserwujcie giełdy - jak będą padać jedna po drugiej. Dziękuję.

PYTANIE: Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie od Arkadiusza. Czy stosowanie srebra i miedzi koloidalnej w postaci nanocząsteczkowej jest równie skuteczne i dobre - jak złoto koloidalne, nanocząsteczkowe?

EN-KI: Kiedy doskonaliliśmy rodzaj ludzki - tak, żeby udoskonalić na nasz obraz i podobieństwo - do tego doskonalenia stosowaliśmy złoto i tym głównym budulcem waszego organizmu było złoto. Nie stosowaliśmy srebra. Srebro zawiera małą cząsteczkę arszeniku. Czy mogę powiedzieć "smacznego"? Chyba nie. Ale spokojnie mogę popatrzeć, jak zaczniecie myśleć. Więc srebro, po obróbce, nadaje się do spożycia, bo wtedy jest wytrącony arszenik. Natomiast, złoto - jest tym metalem, który macie wpisane w DNA - głównym budulcem. Więc, proponuję - pić złoto. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Teraz pytanie od Anny. Czy ekologiczna uprawa warzyw i owoców, to znaczy bez chemii i nawozów sztucznych, uwzględniająca wpływ faz Księżyca, będzie ważna po roku 2012?

EN-KI: Przede wszytkim - istoty ludzkie nauczą się żyć zgodnie z fazami Księżyca, bo Księżyc to kawałek Ziemi. Księżyc reguluje życie na Ziemi i to będzie bardzo ważne, i będziecie żyć zgodnie z fazami Księżyca po roku dwunastym. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie Anny. Proszę En-Ki powiedz, co sądzisz o krótkotrwałej głodówce, jako sposobie na oczyszczenie organizmu i ewentualne leczenie niektórych chorób?

EN-KI: Krótkotrwała - to jest 3 dni. Nie zalecam dłuższej głodówki, bo przy dłuższej głodówce następują zaburzenia w organiźmie. Żyj z zaleceniem, jakie jest podane w Starym Testamencie, czyli to co podaje Mojżesz. Post, lub oczyszczanie organizmu - raz w tygodniu - i to jest prawidłowe. Więcej dni głodowania - jest ze szkodą dla organizmu, a już życie tylko "energią" - jest absurdem i nie polecam praktykowania tego rodzaju życia. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Kolejne pytanie. Jak najlepiej zabezpieczyć swoje "złoto", gdzie zaiwestować?

EN-KI: Hmm, trudne pytanie - gdzie zainwestować - pieniądze, powiedz? Nie ma takiego banku, nie ma takich udziałów, gdzie byłoby bezpiecznie. Bo, jeśli rok dwunasty przejdzie się pomyślnie, to wtedy i twoje złoto bedzie w miarę bezpieczne. Nie proponuję tobie giełd, nie proponuję wielkich ubezpieczeń, gdzie lokujesz swoje złoto. To, co mogę zaproponować, bo twoje pieniądze mogą zostać po roku dwunastym tylko "celulozą"... ale, można to zamienić - na faktyczne złoto lub szlachetne kamienie o znacznej wartości. Wtedy - będziesz mieć to zabezpieczenie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Drogi En-Ki, czy energia piramid Horusa wykonywanych przez Haralda Alke z Niemiec jest korzystną dla ludzi i czy służy zdrowiu i długowieczności?

EN-KI: I tutaj - gdyby osoba uważnie słuchała tego, co mówię - takiego pytania by nie zadała. Bo jeśli zabezpieczenia nie będzie, to policz swą "długowieczność". Jeśli zabezpieczenie będzie, to wszystkich was lata będą wydłużone, i życie 120 lat i więcej - będzie czymś zupełnie powszednim. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Następne pytanie. Drogi En-Ki, proszę, podaj sposób jak otworzyć się i korzystać z mocy czakramu Ślęży dla poprawy zdrowia i witalności?

EN-KI: Po prostu jedź, jedź na Ślężę. Nie musisz wchodzić do środka, bo jest kościół zamknięty, ale wejdź na górę, na galerię i stań od strony Niedźwiedzia... niedźwiedzia, który patrzy na kościół. Bliżej niedźwiedzia... lub inaczej, tak, żeby mieć na wprost niedźwiedzia - i tam sięga energia czakramu. I proste. I to - przy każdorazowym pobycie tam, na miejscu czakramu będziesz odzyskiwać zdrowie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Teraz pytanie od Ewy. Dzień dobry, En-Ki, proszę odpowiedz na pytanie - w jakich krajach i pod jakimi postaciami byłeś czczony jako bóg, oprócz Sumeru, Egiptu i Polski, o których wiem?

EN-KI: A czy to takie dzisiaj jest istotne? Oczywiście, że byłem czczony, wiele imion też posiadałem. Moje jedyne, prawdziwe imię to - En-Ki. Ale, też występowałem pod wieloma innymi imionami przybranymi. Każde imię było potrzebne na dany czas. Nie będę wymieniał imion, bo to naprawdę, nie jest istotne na dzień dzisiejszy, czy miałem na imię Elohim, czy jeszcze inaczej. Istotne jest to, co jest wykonywane dzisiaj, jaką mam "pracę zleconą" wobec was i Ziemi. To jest najważniejsze - moja praca na dzisiaj i na jutro. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Drugie pytanie od Ewy. Jak wyleczyć próchnicę zębów?

EN-KI: Zaniedbaną próchnicę... Próchnica nie powstaje z dnia na dzień. Tu, w pierwszej kolejności trzeba byłoby "podziękować" rodzicom za "dopilnowanie". Można jeszcze spróbować wzmocnić układ kostny. Spożywać chrząstkę rekina wraz z wapnem. Nie ma innego lekarstwa. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Następne pytanie Ewy. Gdzie znajduje się grób Aleksandra Macedońskiego?

EN-KI: Też bardzo istotne na dzień dzisiejszy... Nie masz większych zmartwień? Dobrze, jeśli chcesz usłyszeć, to powiem. Był wiele razy przenoszony. Obecnie znajduje się w krypcie pod Bazyliką Św. Piotra w Watykanie i jeśli "zasięgniesz języka" u strażników w Watykanie, w Bazylice Piotra, to ci wskażą grobowiec tego, o którego pytasz. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od Ewy. Co znajduje się w miejscu świętym dla muzułmanów, w Mekce?

EN-KI: Dziwne pytania co niektóre są dzisiaj... Co się znajduje? Dobrze, powiem. To, czego szukają naukowcy, czego szukają kapłani, archeologowie, czyli - tak zwana "skrzynia Arki Przymierza". Ale kiedy będziesz chcieć zasięgnąć informacji u tubylców, to możesz się spotkać z nie lada nieprzyjemnościami. Niebawem Arka Przymierza zostanie wydobyta. Jeszcze przed rokiem dwunastym. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, ostatnie pytanie od Ewy. Czy gdyby ludzie byli stworzeni z bardziej otwartym umysłem, może nie trzeba by było teraz "tyle zachodu" o ratowanie Ziemi?

EN-KI: W tym przypadku poproszę ciebie z tym pytaniem na sesję osobistą, bo chciałbym podyskutować nad tym "otwartym umysłem" i dlaczego istoty ludzkie nie otrzymały tego "otwartego umysłu". Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Następne pytanie. Kochany En-Ki, czy mudry, metoda BSM Eugeniusza Uchnasta są korzystne dla zachowania zdrowia?

EN-KI: Przede wszystkim - wiara i sugestia. I czy będziesz stosować taką, czy inną mudrę - to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to - jak silną posiadasz wiarę - i to cię uzdrowi. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Kochany En-Ki, czy ćwiczenia, tak zwane "rytuały tybetańskie" wg. Keldera, podnoszą wibracje i witalność organizmu ludzkiego na wyższy poziom?

EN-KI: Podnoszą, i stosując rytuały tybetańskie każdego dnia - odczujesz tę dobroczynną moc na własnej skórze. Nie przywrócą tobie wigoru i młodości, bo do tego potrzebna jeszcze jest zmiana życia, zmiana w myśleniu, ale fizyczność i wigor - poprawią. Ale, nie proponuję stosować szóstego rytuału. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, teraz pytania od Marka. Na wstępie - drogi Samuelu En-Ki chciałbym podziękować za wszystkie otrzymane odpowiedzi na sesjach. Są one wiedzą, która rozjaśnia umysły. Anioł Przejścia, czyli Śmierć w książce Helsinga wypowiada słowa: "Jedna trzecia pozostanie, jedna trzecia odejdzie, jedna trzecia przejdzie na wyższy poziom. Zaistnieją na Ziemi nowe rzeczy, jakich dotąd nie znano, niczym nowe, nieznane choroby. Nie będziecie mogli spożywać mięsa zwierząt. Pożywienie zacznie pączkować. Technika złamie kark ludzkości i powiedzie ją do chaosu"... Jak należy rozumieć ten podział na trzy grupy i czy opisane zjawiska zaistnieją w roku 2012 w sposób nagły?

EN-KI: Nie. Nie nagły. Jest to proces. I tutaj Anioł Przemiany, Anioł Śmierci mówił prawdę, bo poprzez te etapy będzie postępowała "selekcja". Ale tak się stać nie musi - kiedy ludzkość zmieni swoją świadomość. Bo wystarczy się otworzyć, wystarczy zacząć myśleć, a nie tylko czekać. Bo kiedy będziecie czekać - to sprawdzi się to, co mówił, przekazywał Anioł Przemiany. Więc, Anioł Przemiany dał wam czas na przemyślenie i na zmianę swojej świadomości. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Kolejne pytanie od Marka. Chciałbym powrócić do pytania z sesji 75 dotyczącej planety SERPO. Dzienniki z wyprawy przedstawiają życie jej mieszkańców - Ebenów. Powróciło statkiem Ebenów 8 z 12 osób, lecz szybko zmarli. Ebeni żyją w zgodzie, nie używają broni, nie stosują pieniędzy, ale pracują. Docierają też opisy kontaktów wojska, rządów, a nawet Kościoła z kosmicznymi przybyszami. Potwierdza to Anioł Przejścia mówiąc, że ludzie latają na inne planety. Zatem, czy te różne istoty mają obecnie inne cele oprócz pomocy ludziom i czy dzienniki z wyprawy są rzeczywiście prawdziwe?

EN-KI: Inne cywilizacje, tak naprawdę - nie mogą interweniować, nie mogą w "fizyczny" sposób pomagać. Przekazują informacje - owszem, ale głównie się wam przyglądają, bo tę przemianę odnowy istoty ludzkie mają przejść właściwie same. Tylko jedyna planeta, która jest związana bezpośrednio z Ziemią ma pomagać - ci z Oriona, wasi pobratyńcy. Pojednanie, czy takie połączenie się z innymi planetami - nastąpi dopiero po roku dwunastym, ale też sukcesywnie. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie Marka. Kto w rzeczywistości przekazał tablice z dziesięciorgiem przykazań Mojżeszowi na górze Synaj i czy przebywał on w statku kosmicznym znajdującym się w obłoku?

EN-KI: Gdyby istota zadająca to pytanie trochę pomyślała, zorientowałaby się - kto przekazał. Oboje z bratem przekazaliśmy te informacje, te przykazania. Ja i brat mój. Pewnie, że przybyliśmy na statku, dlatego to ludzie, którzy zostali na dole, widzieli ogień wydobywający się z obłoku. Daliśmy ludzkości przykazania, jakimi mają się kierować. Co z tego wyszło - mówić nie muszę. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie Marka. Jaką energią i kto dokonał ustąpienia wód z Morza Czerwonego, umożliwiając ucieczkę Izraelitów przed wojskiem faraona?

EN-KI: Jaką techniką? Mojżesz dokładnie znał przypływ i odpływ. Morze Czerwone w tamtym czasie nazywało się Morzem nie "Czerwonym", ale "Sitowia". Mojżesz poprowadził ludzi w miejsce, gdzie morze było najpłytsze i kiedy nastąpił odpływ, wtedy wprowadził ludzi w morze. Izraelici przechodzili pieszo i dlatego się uratowali - i w najwęższym odcinku Morza Sitowia, czyli Czerwonego. Nie było innej pomocy. Mojżesz był doskonale "wyszkolonym" naszym współpracownikiem, którego szkoliliśmy we wszystkim, a ludzkość myślała, że dokonywał cudów. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Czy plagi egipskie opisane w Biblii i exodus egipski to te same same zdarzenia, i czy spowodowane zostały przelotem Planety X?

EN-KI: Policz sobie. Jak mogło być spowodowane Planetą X, skoro Planeta X przebiega co 12 000 lat koło Ziemi. Nie było to tym spowodowane. Spowodowane natomiast było tym, aby ludziom dać znaki. Znaki takie, że istoty z innych wymiarów, pozaziemskich - istnieją. I nie kojarz tego wydarzenia z Planetą X. Policz. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję - i ostatnie pytanie od Marka. Czy Sodoma i Gomora uległy zniszczeniu przez broń atomową, a zniknięcie starożytnego Sumeru spowodowała chmura radioaktywna i czy historia ludzkości była zgodna z opisem w książkach Sitchina i twojej, Samuelu En-Ki, Zaginionej Księgi?

EN-KI: Zgadza się, że spowodowane kataklizmy były dziełem "naszym". Nie do końca moim i brata mego, ale naszych synów, którzy z niezgody, wiedząc gdzie się znajdują ukryte bronie - uruchomili je. I właśnie z tego powodu zginęły tamte cywilizacje - bomby jądrowej, neutronowej, przywiezionej oczywiście z planety Nibiru. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję - teraz pytanie od Iwony "Shamsan". Drogi En-Ki, usłyszałam od ciebie, że pocałunek Kapłanki obudzi Budowniczego Piramidy oraz, że śpiew jego Kapłanki też przerwie zabezpieczenie i obudzi Cheopsa II, który jest tą samą postacią co Chefren. Drogi En-Ki, drogi En-Li, kiedy mam być gotowa do otworzenia grobu Cheopsa II?

EN-KI: Każdy dzień niech będzie twoim przygotowaniem. Każdy dzień - czekaj na to wezwanie. Nie podam dnia, nie podam godziny, ale bądź gotowa na to posłannictwo. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie od Iwony. Czy mogę sobie pozwolić na dryfowanie po morzu przez najbliższy rok, czy mam zrezygnować z pracy na promie, aby spełnić powierzoną mi misję?

EN-KI: Płyń... płyń spokojnie. W ciągu tego jednego roku faraon, czyli Cheops II, nie zostanie wydobyty. Zdążysz, zdążysz przybyć na to obudzenie. Wszystko jest zgodne z planem i jak powiedziałem - żyj, żyj w swoim rytmie i swoim czasem. Przyjdzie czas tej współpracy z nami - powołamy ciebie, a teraz, teraz - masz żyć tak, jak żyjesz i nie zakłócaj swego życia tym, co ciebie czeka. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Drogi En-Ki, proszę powiedz jakie predyspozycje ma ta istota na zdjęciu (do pytania dołączone jest zdjęcie) - co do dalszego kształcenia i wyboru kierunku studiów?

EN-KI: Żadne przedmioty ścisłe. Ten młody człowiek jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Ma duszę "wędrownika", wiec to, co chciałbym zaproponować dla jego nauki, to niech zacznie studia na geologii lub archeologii. Tam się odnajdzie i tam będzie szczęśliwy. Jeśli rodzice będą chcieli spełnić swoje chore ambicje i zmusić tego młodego człowieka do nauki, którą oni wybiorą - uczynią jego nieszczęśliwym. Więc niech się kieruje tym, co podałem, a będzie szczęśliwy. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Teraz pytanie od Macieja. Jaki wpływ będzie miała obecność obcych cywilizacji na losy zwykłych ludzi różnych wyznań, kultur i ras?

EN-KI: Już ta cywilizacja, która przybędzie, która zaprowadzi porządek, "wyczyści" ten bałagan, który jest w religii. Kiedy usunie tych chorych przywódców religijnych, to poradzenie sobie z przeciętnymi ludźmi, przekazanie im prawidłowej nauki - nie będzie trudnością. Wskażą drogę i kierunek - co jest właściwe, i czego naprawdę oczekuje Bóg, Właściciel Ziemi. Tak będzie, ale dopiero po roku dwunastym. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od Macieja. Czy proroctwo Templariuszy nawiązujące do Piramidy Cheopsa jest prawdziwe?

EN-KI: Templariusze byli i są - tylko troszeczkę się ukryli, zakamuflowali pod inną nazwą. Działali też w Egipcie. Czy mieli wpływ na Piramidę? Nie. Z ogromnym szacunkiem do energii i do Piramidy - to miejsce zostawiono w spokoju. Templariusze około roku dwunastego się ujawnią. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Na jednej z poprzednich sesji na pytanie zadane z sali w sprawie uzdrowień na terenie wojskowego poligonu za stolicą Brazylii - była odpowiedź, że "masowo jeżdżą tam ludzie ubodzy z całej Brazylii i jeżeli się nie boicie, jedźcie tam, a będziecie uzdrowieni z chorób tutaj nieuleczalnych". Kogo lub czego - mamy się bać lub nie bać? Czy to dotyczy istot nieziemskich, może ich wyglądu? Czy też złodziei i bandytów oraz zamachów na życie turystów?

EN-KI: Jeśli zdecydujesz się jechać - to na pewno nie zrazi ciebie widok istot leczących ciebie. Oczywiście, że bać się należy, bo w Brazylii, jak w każdym innym kraju, jest oszustwo, złodziejstwo, ze strony rządu czy wojska - są szykany. I tego należy się obawiać, nie ze strony tych, którzy przybywają i leczą. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Czy dużo osób z Polski było już w Brazylii uzdrowionych na poligonie wojskowym przez istoty z innych planet za pośrednictwem Jana od Boga? Kto w Polsce organizuje wyjazdy do Brazylii na ten poligon?

EN-KI: Nikt. Ogranizowane są tylko wycieczki do Brazylii. Każde biuro turystyczne obawia się o swoją pozycję, bo ujawnienie, że dochodzi do wyleczeń właśnie w tych miejscach, gdzie rząd nie jest przychylny tego rodzaju praktykom - spowoduje, że takie biuro turystyczne będzie mieć problemy z dalszą działalnością. Więc, oficjalnie - są organizowane "wycieczki do Brazylii". Oczywiście, że są wyleczenia... nie za dużo osób. Ale te osoby wyleczone - czy są w stanie powiedzieć, że zostały wyleczone przez istoty pozaziemskie? Kto by uwierzył? Więc z obawy żeby nie wzięto ich za niepoczytalnych - milczą. Ja milczeć nie muszę, bo nikt mnie nie zamknie w szpitalu. Dlatego to - proponuję jechać na taką "wycieczkę" i skorzystać z usług Jana. A jeśli zajdzie potrzeba, to Jan skieruje na ten poligon, gdzie są leczone trudniejsze przypadki. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie w tym temacie. Czy uzdrowienia tam są natychmiastowe?

EN-KI: Prawie... prawie natychmiastowe, jeśli to czynią istoty przybyłe. Jeśli to czyni Jan - jest to proces, który trwa jakiś czas, ale - zdrowie się poprawia z dnia na dzień. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Ostatnie pytanie. Co zalecasz czynić ludziom świadomym zmian dotyczących Ziemi? Jak można pomóc innym, szczerym ludziom, którzy trzymają się swoich przekonań, w otwarciu ich umysłu i serca na te informacje?

EN-KI: Już mówiłem - "zasiej ziarenko" w sercu i pozostaw. Jeśli ziarenko padnie na właściwy grunt - zacznie kiełkować. Jeśli, nie padnie na dobry grunt, a będzie na ugorze - nie zakiełkuje. I wtedy do takiej istoty nic nie dotrze. Więc pamiętaj o tym ziarenku i poczuj się siewcą. Kiedy będzie kiełkować, będziesz mieć żniwo. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, to były ostatnie pytania. Czy jeszcze chciałbyś Samuelu coś przekazać zgromadzonym tutaj ludziom?

EN-KI: Jeszcze uważasz, Iwono, że mało powiedziałem? Jeszcze przekazać? Dobrze, przekażę krótkie słowa - stańcie się siewcami, siejcie ziarno na dobrym gruncie, bo czas jest niewielki i krótki na wzrost dobrego plonu. Zatem, pomyślcie o tym. Dzisiaj - dziękuję.

IWONA: Dziękujemy.