Kolejne sesje z Lucyną Łobos: Sesje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, Sympozjum, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90
PROJEKT CHEOPS (90)
Sesja publiczna, Bazylea, Szwajcaria

Sesja publiczna metodą chanelingu telepatycznego
Bazylea, 18 października 2008
Uczestnicy: Lucyna Łobos, Bill Brown, Maria Gristch, Elżbieta Mauch (tłumaczka)
oraz publiczność przybyła na spotkanie w Bazylei


Pytanie: Pytanie od publiczności. Pytania zadawane są na kartach w języku niemieckim i tłumaczone na język polski przez Elżbietę Mauch
En-Ki: Odpowiedź na pytanie za pośrednictwem Lucyny Łobos

EN-KI: Witam was zgromadzonych na tej sali i w tym mieście Bazylea. Jestem istotą duchową o imieniu En-ki. Ważne było dzisiejsze spotkanie i trochę wasze głowy są "ciężkie". Postaram się momentami was rozweselić. Pierwsze co powiem, to jest fakt - świat nauki, naukowcy, nie "trawią" świata ducha. I tak się też stało dzisiaj. Dwaj naukowcy, którzy występowali dzisiaj - ulotnili się tak po angielsku. Bo gdyby mieli obowiązkowość niemiecką, szwajcarską, to by pozostali do końca. To nic, jestem szczęśliwy, że mogę być w tym kraju z wami i odpowiedzieć na wasze pytania. Teraz słucham pierwszego pytania.

PYTANIE: Czy Szwajcaria ma jakieś specjalne zadanie w Projekcie Cheops?

EN-KI: Nie jest to przypadek, że jesteśmy tutaj dzisiaj. Szwajcaria i to miasto Bazylea od zamierzłych czasów odgrywała ważną rolę. Kraj ten był azylem dla czarownic, wiedźm, wiedźminów. Tutaj uciekali od prześladowań. Niejedna istota została uratowana od stosu właśnie w tym kraju Szwajcaria. To było kiedyś - czas dzisiejszy jest taki. Przybywają na tę ziemię, do tego kraju ci, co kiedyś tutaj żyli, co byli prześladowani i oni będą i działają właśnie na rzecz Misji Ratowania Ziemi. Ta wizyta dzisiejsza u niejednej osoby otworzy serca. Jak się to będzie działo - niebawem zobaczycie. Słucham.

PYTANIE: Jak można dziś "zwerbować" do działania w tym Projekcie także w przypadku, kiedy osoby nie wierzą, że to wszystko zgadza się, że to wszystko jest prawdą i w przypadku kiedy twierdzą, że trzeba "być rozsądnym"?

EN-KI: Dobre, mądre słowo... Trzeba "być rozsądnym". Korzystajcie z tych waszych ziemskich udogodnień, tego co nazywacie komputerem, Internetem. Tam jest mnóstwo informacji dotyczących tego, co się już dzieje na Ziemi. To jest dopiero początek udręki, jaka się zaczynać będzie przed wami. Czy jest rozwiązanie? Jest. Z tym rozwiązaniem grupa jeździ już po świecie mówiąc o ratunku dla Ziemi. Czy nie widzisz tego, co się dzieje? Upadają systemy i upadać będą - temat ten będę jeszcze rozwijał podczas naszego spotkania. Słucham.

PYTANIE: Jak będzie wyglądał rozwój ludzkiej świadomości, jeżeli "zaktywowany" zostanie Cheops?

EN-KI: Cheops - jako klucz - jest potrzebny do uruchomienia zabezpieczenia wokół Ziemi. Uaktywnienie ludzkiej świadomości, to już następny rozdział na Ziemi. Postaram się dzisiaj to wam wyjaśnić. Słucham.

PYTANIE: Od jakiego momentu Nibiru będzie widoczna?

EN-KI: Niebawem... niebawem ujrzycie ową planetę - bo to nie jest meteoryt. Owa planeta ciągnie za sobą meteoryty. Dziewiąty rok, druga połowa - już będzie to widoczne, choć jeszcze z teleskopów. Słucham.

PYTANIE: Czy potop sprzed dziesięciu tysięcy lat spowodowany został przez Nibiru?

EN-KI: Zgadza się... przez Nibiru. Ma ona swój obieg do Słońca, w tym układzie słonecznym, dokładnie co dwanaście tysięcy lat... ponad dwanaście tysięcy. I tak będzie cyklicznie, dlatego to Ziemia musi otrzymać zabezpieczenie. Słucham.

PYTANIE: Czy NASA działa i w jaki sposób jest aktywna na Płaskowyżu Gizy?

EN-KI: Nie tylko NASA, ale i inne organizacje działają na Płaskowyżu. Jakie ogranizacje lub organizacja nie sprzyja Misji Ratowania Ziemi - powiem podczas naszego spotkania. Słucham.

PYTANIE: Inwestuje się dosyć dużo w tak zwane "stworzenie energii alternatywnej". Czy to jest optymalna droga, aby w przyszłości wyposażyć ludzkość, zabezpieczyć ludzkość w zasoby energetyczne? Czy należy się zajmować tym tematem, inwestować czas i pieniądze?

EN-KI: Nie... Jedyną drogą do uzyskania energii - jak to zostało nazwane - optymalnej, jest uwolnienie tych potencjałów energetycznych, które są dzisiaj zablokowane na całej kuli ziemskiej. Głównym agregatorem prądotwórczym, który uruchomi całą sieć energetyczną, jest Główna Piramida, zwana Cheopsa - i to jest jedyna droga na ocalenie ludzkości, na podwyższenie wibracji energetycznych. Słucham.

PYTANIE: Czy musimy się z tym liczyć, że powstaną większe globalne niepokoje społeczne pomiędzy ludźmi, jeżeli dojdzie w ogromnej skali - do wielkiej recesji i depresji, oraz związanym z tym wielkim bezrobociem?

EN-KI: Tak, z tym należy się liczyć. Człowiek w depresji, człowiek czujący zagrożenie jest zdolny do wszystkiego - byle przeżyć. I recesja do dwunastego roku wcale nie osłabnie. Albo osłabnie - to jest uzależnone od was, ludzi, od was wszystkich, jak podejdziecie do tego tematu ratowania Ziemi. Słucham.

PYTANIE: Drogi En-Ki, czy mógłbyś potwierdzić, że dzień 14 października 2008 roku miał rozpocząć czas ukazywania się mieszkańców innych planet wielkim rzeszom ludzi na Ziemi w sposób oficjalny. Czy to nastąpiło? Czy to nastąpi? Jeżeli tak - to kiedy? Czy to pomoże w Projekcie?

EN-KI: To już nastąpiło dużo wcześniej niż 14-ty, tylko jest pewien taki "mały problem". Jest pewna organizacja na Ziemi, która tylko czeka na pojawienie się gości z kosmosu. I na powitanie skierowane są rakiety dalekiego zasięgu - bojowe, gotowe. To tak "na powitanie" patrolują Ziemię. I gdybyście więcej patrzyli w niebo, a nie w ziemię, zwłaszcza nocą, to możecie dostrzec płynące po niebie kule. Potrafią pojawić się całe eskadry kul, wyczyniając przeróżne figury. Są poza zasięgiem rakiet - bezpieczni. Każdej nocy są widoczni nad obszarem, gdzie znajduje się wulkan Yellowstone, i gdyby nie ci "oni", jak ich nazywacie, wulkan już by wybuchł. A tak, to ochraniają energią, nie dopuszczając do wybuchu. Więc, zacznijcie patrzeć w niebo, a ich ujrzycie. Słucham.

PYTANIE: Kto i co właściwie wywołało kryzys finansowy? Czy mamy ten kryzys już poza sobą, czy załamie się cały system i jakie to ma mieć skutki?

EN-KI: Dziecinne rozumowanie jest w umysłach. Tu chodzi o to, żeby zawalił się cały system. Władzę dzierżą w swych rękach pewne ugrupowania. Jakie - nie będę wymieniał, bo doskonale wiecie o czym mówię. Im zależy na pogłębieniu się recesji na całym świecie. Słucham.

PYTANIE: Droga Lucyno, co możesz powiedzieć mi na temat kul światła "orbs", odsłaniających się, które dziś możemy własnym wzrokiem zobaczyć. Jaki to ma sens i cel? Od dobrego roku ten element obserwuję w różnych mieszkaniach w Bazylei, mogę też fotografować te kręgi energetyczne. Co to znaczy, co to oznacza dla mnie osobiście?

EN-KI: Czyli - masz dar, otrzymany dar widzenia i to jest cenny dar. Nie każdy może widzieć istotę duchową, która się manifestuje w różny sposób. A tak na marginesie, to moje imię En-Ki, a Lucyna jest tylko kanałem łączącym mnie i Ziemię, więc zwracając się następny raz, zwracaj się do mnie. Słucham.

PYTANIE: Kim jest Kryjon i czy na mojej drodze spirytualnej w jakiś sposób pomoże?

EN-KI: Istoty duchowe, które stają na waszej drodze są albo anonimowe, albo - kiedy przyjdzie czas - wyjawiają swoje imię. Istota duchowa oczekuje od ciebie współpracy, więc wykorzystaj to. Słucham.

PYTANIE: Czy to, co pisze w swoich książkach spirytualna nauczycielka Barbara Kloudou odpowiada prawdzie? Jaką rolę odgrywają istoty z Plejady w ratowaniu ludzkości?

EN-KI: Plejadanie - zacznę od tego - to nic innego jak "Białe Bractwo". To te same istoty, które zamieszkują Oriona, które budowały zabezpieczenia na Ziemi po to, żeby je teraz uruchomić. Pytasz o książkę Barbary. Każdy autor ma "przyzwolenie" dodania - na miarę rozsądku - coś od siebie. Nasz język czasami jest trudny do zrozumienia i dlatego to autorom pozwalamy na dodanie "czegoś od siebie" - oprócz naszych przekazów… Słucham.

PYTANIE: Co łączy Polskę z Piramidami?

EN-KI: To samo, co mogłoby łączyć i może łączyć z każdym innym krajem. Tak jak nie ma narodu wybranego, tak nie ma kraju wybranego. Powiedzmy - przypadek zrządził, że na kanał wybraliśmy właśnie medium Lucynę. Wszyscy jednakowo możecie być odpowiedzialni i wybrani i połączyć się z Piramidą. Słucham.

PYTANIE: Co ma do czynienia piramida Sakkara z Gizą i czy Inchotep był także aktywny w Gizie?

EN-KI: Sakkarę i Gizę łączy wspólny kanał, czyli przejście podziemne, i Sakkara - piramida miała służyć jako grobowiec dla ojca Cheopsa. Przejście podziemne jest, było i jest potrzebne do tego, że kiedy przyjdzie na Ziemię ojciec Cheopsa, przejdzie pod ziemią do Piramidy Cheopsa. Taki zwyczaj był. Powracający duch nie mógł iść po ziemi, mógł iść - pod ziemią. I to tylko łączy obie piramidy. Słucham.

PYTANIE: Dlaczego tak wiele jasnowidzących osób nie może dać odpowiedzi na sens, na sposób budowy i na cel Piramid?

EN-KI: Bo tacy są jasnowidzący. Przy dzisiejszych jasnowidzących, najjaśniej widzą biznes. Musi się wypełnić wszystko, co zostało zapisane i żadni jasnowidzący - ciemnowidzący nie poradzą sobie z Piramidą. Klucz... Najważniejszy jest klucz. Słucham.

PYTANIE: Czy można powiedzieć, można stwierdzić, które z anomalii stwierdzonych przez georadar powinny być wykopane jako pierwsze, aby jak najkrótszą drogą dotrzeć do celu?

EN-KI: Ja to wiem i wskazać mogę, ale konia z rzędem temu, kto przekona naukowców o słuszności sprawy. Przecież oni są najmądrzejsi, i jak można pójść za głosem tego, kogo tak naprawdę nie ma, nie widać? Najlepszym, najszybszym rozwiązaniem byłaby Giza i powiedzmy - zacznijmy od Cheopsa II, który zaprowadzi nas, was wszystkich do Cheopsa, czyli do klucza. Ale, naukowcy najpierw sobie życzą, żeby "coś" znaleźć. Jest takie przedstawienie, gdzie pewna dama mówi: "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby". Krokodyla w Fayum dałem, bo wykopali krokodyla, i dalej nic. Dalej - chcą naukowcy. Teraz wydarzenia potoczą się jedno po drugim i naszym marzeniem - jeśli to można tak nazwać - jest Giza i grobowiec. Słucham.

PYTANIE: Czy wiesz, czy wie Pan, kiedy miejscowi Egipcjanie gotowi są zdradzić tajemnice, zdradzić zupełną tajemnicę wokół Piramid - dla wszystkich, dla ludzkości?

EN-KI: Nie jestem "Panem", jestem En-Ki. Tajemnice - gdyby chciano mnie słuchać, to wyjawię metr po metrze, co się znajduje pod Płaskowyżem. Ja nie potrzebuję urządzeń, prześwietleń - tego, co naukowcy potrzebują. Egipcjanie zaczynają się przekonywać, "łaskawym okiem" patrzeć i pomagać. W przeciwieństwie do tych, którzy na Misji Ratowania Ziemi chcą "doktoraty" porobić. Jakże trzeba być krótkowzrocznym... Zostały trzy lata - i co dalej? Słucham.

PYTANIE: Jakie znaczenie ma godło Szwajcarii - krzyż?

EN-KI: Zawsze Szwajcaria była gotowa pomagać - już od zamierzchłych czasów. Jak wspomniałem na wstępie - prześladowanych przyjmowała Szwajcaria, którzy uciekali przed stosem i dlatego to Szwajcaria, otrzymawszy ten znak, dalej będzie służyć pomocą i ten znak pozostanie - krzyż. Słucham.

PYTANIE: Jakie znaczenie mają czaszki kryształowe, które się coraz częściej pojawiają, dla świadomości, dla rosnącej świadomości ludzkości?

EN-KI: Jak wy, istoty ludzkie, lubicie zagadki dawać sobie, tak samo i Wszechświat dał wam zagadkę do rozwiązania, do przemyślenia. Same czaszki, bez uruchomienia zabezpieczenia, nie posiadają tak mocnej energii, aby mogły zmienić ludzką świadomość. A, ponadto posiadacie rozum i wolną wolę z czego korzystać wam wolno. Kiedy Ziemia otrzyma zabezpieczenie, ochroni ją - ale na Ziemi pojawi się jeszcze coś, czyli cykliczna zmiana, która następuje co 25 tysięcy lat. Zacznie się to od roku trzynastego, i wtedy dopiero odnalezione czaszki kryształowe zaczną mieć swoją moc. Słucham.

PYTANIE: Czy książka o En-Ki odpowiada prawdzie?

EN-KI: Książki o En-Ki, czyli o tych czasach, w których żyliśmy na Ziemi, powiedzmy w 90% mówią prawdę. Dziesięć procent "dokłada" ten, co pisze. Słucham.

PYTANIE: Dlaczego w tak pięknym kraju jak Szwajcaria jest tak mało radosnych ludzi?

EN-KI: To jedź do innych krajów (śmiech i brawa), a tam spotkasz jeszcze mniej radosnych ludzi. Jedź do Polski, a tam dopiero zobaczysz "radość", nie wyliczając innych krajów. Podziękuj bogom, opatrzności, ucałuj ziemię szwajcarską za to, że tu żyjesz. Słucham.

PYTANIE: Salvadore Dali namalował w 1947 obraz, na którym jednoznaczne jest, że północna hemosfera zostanie zniszczona. Moje pytanie - czy mógłby się Pan wypowiedzieć na ten temat?

EN-KI: I znów awansowałem do "Pana"... Gdybyś mnie, istoto ludzka, zobaczyła, jak faktycznie wyglądam, to trudno byłoby mnie przyrównać do "pana". No, cóż - miło się z wami gawędzi, ale pewne pytania są ponad moją miarę i tutaj poprosiłbym ciebie na sesję osobistą. Wtedy podyskutujemy. Słucham.

PYTANIE: Czy Projekt Cheops ma szanse, zgodnie z życzeniem, do grudnia 2012 roku zostać przeprowadzony z sukcesem i czy tym samym można uniknąć katastrofy?

EN-KI: Jak będzie sukces - tak, bo Ziemia otrzyma ten klosz, to zabezpieczenie, o którym mówimy. Ale my, jako istoty duchowe, ci którzy spieszą wam z pomocą, a są nazwani - ci "oni", albo UFO, nie mają szansy pojawienia się oficjalnie na Ziemi, bo wiadomo, co by się z nimi stało. Więc sukces jest w waszych rękach. Jeszcze coś ważnego powiem - bo wiem, że te słowa moje będą w eter, wypuszczone w eter. Dla nas, istot duchowych, wasza ziemska mamona znaczenia nie ma, ale bez tej ziemskiej mamony klucza nie wykopiemy. Więc w czym jest sukces? Pomyśl... Bo tak może być, że bliżej roku dwunastego, kiedy zabezpieczenia nie będzie, z tej waszej mamony zostanie tylko celuloza. Słucham.

PYTANIE: Co stanie się ze Sfinksem, jeżeli "obudzony" zostanie Cheops? Czy jest jakieś powiązanie pomiędzy Cheopsem i Sfinksem?

EN-KI: Jest Strażnikiem... Jest Strażnikiem zarówno Piramidy, jak i klucza. Dalej pozostanie Strażnikiem "odnowionym", będzie ulubieńcem Płaskowyżu, a piramidy, zwłaszcza Piramida odnowioną zostanie jako muzeum. Słucham.

PYTANIE: Czy tu na sali są dzieci indygo albo dzieci kryształowe?

EN-KI: Zarówno idygo, jak i dzieci kryształowe, to jest to samo. Jest kilku młodych ludzi indygo, ale jest też sporo pomiędzy wami takich, którzy macie w domach - indygo dzieci. Tak, że nie jest przypadek, że tutaj jesteście właśnie dzisiaj. Zasiewamy w waszych sercach ziarno, a grunt jest dobry. Słucham.

PYTANIE: Jakie znaczenie na skalę światową ma fakt, że Sympozjum odbywa się w Bazylei? Jaką rolę odgrywa to miasto w Projekcie Cheops?

EN-KI: Kiedyś odgrywało rolę, bo było to miasto - nazwijmy to - czarownic. Sama Bazylea posiada dobrą energię i to spotkanie dzisiejsze echem się rozejdzie. Planowaliśmy przez kilka lat i dlatego to wyszukaliśmy Marię, Joachima i innych, którzy są już zaangażowani. Po wyjściu z tej Sali - wy wszyscy będziecie "zaangażowani". I to się stało dzisiaj w Bazylei. Słucham.

PYTANIE: Jaką rolę odgrywa w dalszym ciągu Kapłan Juno?

EN-KI: Nie zapytałaś się, istoto ludzka, który, bo było ich dwóch: główny Kapłan i jego syn - Juno. Pierwszy żyje w Peru. Wie kim był i kiedy będą się wykopaliska chylić ku końcowi - zostanie sprowadzony. Drugi, "junior" Juno - dzisiaj jest mężem Lucyny i ma jej pomagać tak, jak pomagał wtedy. Słucham.

PYTANIE: Jak będzie w przyszłym czasie wyglądał świat gospodarki i finansów?

EN-KI: O jakim czasie myślisz? Jeśli na czas tych trzech lat - to nie wygląda pomyślnie. Potem trzeba będzie porządkować cały system, ale dopiero po roku dwunastym. Słucham.

PYTANIE: Czy mógłby Pan, proszę Pana, powiedzieć coś o komnatach zawierających informacje dla ludzkości? Co w nich odkryto i jaką mają funkcję?

EN-KI: Widzę, proszę Pana - ja "Pan"... że chcesz sesji osobistej. Więc, zapraszam na sesję osobistą, choćby listownie. Porozmawiamy, ale bez "Pana". Słucham.

PYTANIE: W jednej z książek mówi się, że w okresie końcowym upadek i przełom odbędą się w tym samym czasie. Jeżeli tak jest, w czym manifestuje się według ciebie przełom? Czy jest jakaś nadzieja na lepszą przyszłość ?

EN-KI: Oczywiście, że jest... Przełom już widzisz każdego dnia, to, co się dzieje. Ale nie oczekuj zmiany jeszcze do dwunastego roku. Sukcesywnie będzie się polepszać po roku dwunastym. Ale, póki co - zabezpieczcie Ziemię przed Planetą X, a wtedy będziemy rozmawiać jak polepszyć, jak upiększyć waszą Ziemię. Słucham.

PYTANIE: Przed kilkoma dniami przeczytałem w mediach o tym, że "kursuje ogromny strach" przed bankructwem państw. Czy rzeczywiście jest tak, że wiele państw może być wciągniętych w ten proces przez kryzys finansowy, monetarny kryzys finansowy, czy może być tak już wkrótce?

EN-KI: Może się tak stać. Przelot Planety X - to nie tylko sam przelot. Ona już oddziałowuje na Ziemię negatywnie. Im wcześniej będzie zabezpieczenie, tym lepiej i spokojniej dla was, ludzi. Planowaliśmy uruchomić "Plan A". Planem A była miłość, miłość względem drugiego człowieka. Powiem wam "po ludzku", abyście mogli zrozumieć - Prędzej nauczyłbym papugę śpiewać, niż was miłości... I taka jest prawda. Więc, potrzebny był "Plan B", czyli Faraon i uruchomienie energetyczne. Słucham.

PYTANIE: Jaką rolę spełnia mur wokół Płaskowyżu w Gizie? Kto go zbudował i sfinansował?

EN-KI: I tu powiem bardzo głośno - jest ugrupowanie, które rządzi światem, a nazywają się Iluminaci. Oni przeszkadzają, utrudniają, opóźniają. Ale już za późno - "maszyna energetyczna" ruszyła. Co z tego, że stoi wybudowany mur? Nie mają poparcia, ani ze strony duchowości, ani ze strony istot pomagających Ziemi. Słucham.

PYTANIE: Jaką rolę będą odgrywały w przyszłości różnego rodzaju ugrupowania kościelne?

EN-KI: A kto powiedział, że będzie Kościół? I w religii potrzebne jest "oczyszczanie" - dosyć już kłamstwa. Prawdziwy Kościół powinien być oparty na prawdziwym zarządzaniu i na prawdzie. I tak będzie. Słucham.

PYTANIE: Kochany En-Ki, dziękujemy Ci za Sympozjum i za każdy rodzaj pomocy w zorganizowaniu dzisiejszego święta.

EN-KI: To ja dziękuję za Sympozjum, za wasze przybycie tutaj tak liczne. Cieszę się, że mogłem wam - nie wszystkim, ale większości - do serca przemówić. Cieszę się i dziękuję, że "drzwi" w Szwajcarii zostały otwarte. Słucham. PYTANIE: Pytanie jest - czy pod Płaskowyżem zostanie w przyszłości odkryta kryształowa czaszka, która pochodzi z Atlantydy?

EN-KI: Nie pod Piramidą, ale pod Sfinksem jest taka i zostanie odkryta, bo swoje podziemia otworzy też Sfinks - i ona rzeczywiście pochodzi z Atlantydy. Ma silnie działanie energetyczne. To się stanie niebawem. Słucham.

PYTANIE: Jak możemy miłości energię jeszcze spotęgować?

EN-KI: Im prostszy sposób mówienia, tym trudniej do was trafić. Zajrzyj do swego serca, daj drugiemu człowiekowi to, co masz w sobie najlepsze - i to jest pierwszy krok do otwarcia się na miłość. Słucham.

PYTANIE: Są różni autorzy, którzy twierdzą, że Anunaki przybyli z Nibiru manipulowali i gnębili ludzkość. Jaką można mieć gwarancję że Ty, En-Ki, w stosunku do nas masz przyjazne, pozytywne zamiary?

EN-KI: Po pierwsze - nie było "gnębienia", było doskonalenie tych mieszkańców bardzo prymitywnych. Czyli te prymitywne istoty otrzymały z nas to, co najlepsze. Czyli pochodzisz z "pierwszej linii". Posiadasz te pierwiastki, które my, Anunaki, posiadamy. Jaki miałbym cel - ja, En-Ki, działać na waszą niekorzyść, kiedy jesteście tak naprawdę z ciała i krwi naszej? Ponadto, jestem opiekunem Ziemi i ludzi, i gdyby nam zależało na zniszczeniu rodzaju ludzkiego, uczynilibyśmy to 12 tysięcy lat temu. Nie należę już do Nibiru, bo Nibiru to Planeta X. Moi pobratyńcy zamieszkują Oriona, a ja jestem duchem, więc - jaki cel byłby niszczenia was teraz, proszenia o miłość, proszenia o pomoc, kiedy mielibyśmy was usunąć? Pomyśl. Jest jeszcze jedno pytanie, bo "zasób energetyczny" medium się kończy. Słucham.

PYTANIE: Kto jest opiekunem Piramidy Cheopsa?

EN-KI: Cheops, jako duch, nadzoruje opiekę nad Płaskowyżem, nad samym grobowcem - jednym i drugim, dlatego do tej pory nie został odkryty. Wiem, że trudno się wam rozstać - miło się rozmawia, ale czas jest ograniczony. Energetycznie ograniczony. Dlatego dzisiaj ja, En-Ki, opiekun Ziemi, dziękuję wam wszystkim za przyjście, za spotkanie i za naszą rozmowę. Dziękuję.