Kolejne sesje z Lucyną Łobos: Sesje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, Sympozjum, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90
PROJEKT CHEOPS (80)

SESJA PUBLICZNA, WARSZAWA
16 GRUDNIA 2007

SESJA CHANELINGU TELEPATYCZNEGO
UCZESTNICY: LUCYNA ŁOBOS, IWONA STANKIEWICZ, ANDRZEJ WÓJCIKIEWICZ, BILL BROWN
ORAZ UCZESTNICY SPOTKANIA W WARSZAWIE


Pytanie: Pytanie od publiczności zadane przez Iwonę Stankiewicz
En-Ki: Odpowiedź od En-Ki za pośrednictwem Lucyny Łobos

EN-KI: Witam, witam tego dnia dzisiejszego na tym zgromadzeniu w mieście Warszawa - ja, En-Ki. I powiem słowo wstępu przed odpowiedzią na pytania. Otóż, te wątpliwości co krążą po sali (nie u wszystkich, ale krążą) czy oby zaczną kopać w przyszłym roku? Zaczną, ale nie kopać, bo myślenie naukowców z tego kraju arabskiego jest płytkie. Nie dawać zezwoleń na kopanie! Więc posłużymy się podstępem. Chcą szukać wody, więc szukać wody będziemy od przyszłego roku. I żeby nie tracić czasu zbyt dużo - słucham pierwszego pytania.

PYTANIE: Witaj Samuelu En-Ki, pierwsze pytanie. Dlaczego nie ma zgody Egipcjan na wykopaliska w Gizie? Chodzi przecież o ratunek dla Ziemi?

EN-KI: I tutaj powinienem ciebie istoto zawezwać na sesję osobistą i szepnąć na ucho "dlaczego". Jest ugrupowanie, które się skrywa pod wzniosłym hasłem "Globaliści". Im zależy na tym, żeby nie doszło do wykopalisk. Im zależy na tym, żeby jak najwięcej ludzi odeszło, czyli zginęło. Tych, co nie zginą - uczynić poddanym sobie. Temat mógłby być bardzo obszerny i odpowiedź wyczerpująca, ale pozostawię tobie myśl - co mam do powiedzenia i kto się wzbrania przed ratowaniem Ziemi. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, teraz pytanie od Jędrka. Uruchomienie ochrony Ziemi związane jest z koniecznością odnalezienia wcześniej przygotowanego urządzenia i umieszczenia go w odpowiedni sposób w Piramidzie Cheopsa. Czy istnieją na Ziemi inne urządzenia, które powinny być w podobny sposób aktywowane - na przykład tunele energetyczne, portale, czy przejścia czasoprzestrzenne?

EN-KI: Wystarczy. Jest jedno urządzenie… Urządzenie, które znajduje się w mumii Budowniczego. W żaden wymyślny sposób nie będzie "ułożone". Po prostu mumia ma być włożona do sarkofagu i przeleżeć wyznaczony czas, a wszystkie inne urządzenia są podporządkowane temu głównemu urządzeniu, które znajduje się w Piramidzie Głównej, zwanej Cheopsa. Nie ma innego "zastępczego klucza". Jest jeden klucz. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Drogi En-Ki, czy jest wiele istot duchowych, które brały udział w rozwoju życia na Ziemi i kiedyś współpracowały z Tobą, a teraz wróciły do życia fizycznego by pomagać ratować naszą cywilizację?

EN-KI: Jest wiele istot, które przyodziały materię i są wśród was. Tacy - do zobaczenia są i można ich zobaczyć. Nazywacie to teraz, w tych czasach dziećmi... dziećmi kryształowymi, dziećmi indygo. Wybitne postacie, które były na Ziemi, też były kiedyś i zeszły na Ziemię, żeby wam dać światło nauki, żeby wam pokazać życie. Szykowane są następne istoty do zejścia, ale dopiero po roku dwunastym. Istoty duchowe - jest ich mnóstwo. Zarówno ci, którzy sprzyjają w ratowaniu i ci, którym jest to obojętne czy istoty ludzkie się uratują. Lepiej by było dla niektórych istot, które są na Ziemi w postaci duchowej i materialnej też, aby jak najmniej istot się uratowało, bo są w potrzebie, tak jak kiedyś, przed tysiącami lat była w potrzebie Ziemia. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie. Między innymi z książek Neale Walscha pod tytułem Rozmowy z Bogiem wiadomo, że dojrzałe duchy mogą funkcjonować jednocześnie w wielu ciałach fizycznych. Czy Ty, drogi En-Ki, w obecnym czasie masz na Ziemi takie "fragmenty" samego siebie, które funkcjonują w różnych ciałach fizycznych?

EN-KI: Nie. Mówię szczerze - funkcjonuję na Ziemi i jestem podzielny, ale tylko jako istota duchowa, nie jako istota fizyczna. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Teraz pytania od Ryszarda Kaźmierczyka z Węgier, Polaka, który mieszka na Węgrzech. Pytanie pierwsze. Angielski językoznawca, ser John Bowring uważa język węgierski jako pochodzący od bogów. Czy to prawda, że ten, kto zgłębi jego tajemnice odkryje historię stworzenia?

EN-KI: A któż tobie takich rzeczy nawkładał do głowy. Tak samo może powiedzieć Hebrajczyk, że jego język jest tym wybranym, że jest językiem Boga. To samo może powiedzieć Chińczyk, Japończyk, Niemiec, Polak. Każdy będzie się "podkładał" pod ten najwłaściwszy język Boga. I tutaj powiem jako zaskoczenie - to, co będzie przywrócone, będzie miało więcej słów dane, bo będzie jeden język na całej Ziemi, czyli dużo słów będzie wzięte z języka starohebrajskiego, w połączeniu z tym, co próbowano już zaszczepić, co nie bardzo wyszło ludziom, czyli esperanto. I to będzie zaakceptowane przez bogów i to będzie dane ludziom. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie od Ryszarda. Według Biblii Jezus wywodzi się od Nimruda. Węgierska dynastia Arpadów też, i nazywa siebie dynastią pochodzącą od Św. Turula. Skąd pochodzą Arpadzi i jakie było ich posłannictwo?

EN-KI: No cóż, i tutaj też powinienem powiedzieć - przyjdź na sesję osobistą. Wtedy pomyszkujemy po historii, cofniemy się. To, o czym piszesz wywodzi się z Nibiru, czyli korzenie... Korzenie pochodzą z Nibiru lub z Drugiej Ziemi i to powinno tobie wystarczyć na razie jako odpowiedź. Jeśli będziesz chciał rozwinąć temat - zapraszam do dyskusji. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Co wiadomo o wizycie kosmitów w Siedmiogrodzie w r. 1974, o przekazaniu przez nich tabliczek złotych z pisemnym przesłaniem, oraz o tym, że to była wizyta "na zaproszenie"?

EN-KI: Jak do tej pory, to nie ma takich wizyt "na zaproszenie". Albo jest z rządem pewien układ - a jest, albo jest słowo "zapraszamy", a potem, kiedy już statek kosmiczny jest w zasięgu rakiet - strzela się i dalej wiecie co się dzieje z takim statkiem kosmicznym.
Istoty przybywające na Ziemię przybywały od tysięcy lat, z tą różnicą, że przed tysiącami lat, kiedy przybywali, byli traktowani jak bogowie, aniołowie i nikt do nich nie strzelał. Teraz, kiedy siadają swym statkiem na Ziemi, muszą się osłaniać, aby stać się niewidzialnym, albo dzieje się tak, że pozostawiają swe statki na bazach, a na Ziemię się teleportują przybierając ziemską materię, żeby być nie rozpoznanym. Tak, że trudno obliczyć który to był czas, bo przez te wszystkie lata, tysiąclecia, te kontakty były, są i będą. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Teraz pytania od 15-letniego Tacjana. Kochany En-Ki, jak mam żyć w zgodzie z moimi rodzicami, gdzie matka uważa, że nauka da mi wszystko, i nie toleruje mojej odmienności, a także z ojcem, który jest dla mnie tak niedobry? Jak mam szerzyć wiedzę o Nowych Czasach, a także nowy sposób życia wśród osób w moim wieku, gdzie większość jest zatwardziała, zamknięta i nienawidzi mnie za odmienność?

EN-KI: Witaj, młody człowieku. I z tą odwagą z jaką miałeś odwagę się do mnie odezwać, zobacz swoją wartość i zobacz tak naprawdę kim jesteś, skąd przybyłeś. Nie mogę ujawniać skąd przybyłeś... Przybyłeś z Kosmosu. I teraz popatrz inaczej... Na kalendarz popatrz. To tylko cztery lata. Rok 08 przyniesie wiele zmian na Ziemi, katastroficznych zmian. I dzisiaj którzy się z ciebie śmieją, szydzą, w roku 08 zaczną się bać. Dam tobie radę, młody człowieku. Jeśli chcesz przetrwać, bo tak ma się stać, bo będziesz nam potrzebny po roku dwunastym, jeśli chcesz przetrwać - traktuj swe słowa jak perły. I mów... mów jak najmniej, a wtedy staniesz się zagadką i nie zwracaj uwagi na szyderstwa. Wielkie rodzi się w bólach. Pamiętaj o jednym - dzisiaj cierpisz, jutro otrzymasz nagrodę, zapłatę otrzymasz. Więc pamiętaj moje słowa. Mów jak najmniej. Najlepiej milcz, bo milczenie jest złotem. Wtedy będziesz inaczej się czuł i zaintrygujesz swoją osobą. Pamiętaj o tym. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie od Tacjana. Czy sufizm nazywany jednością wszystkich religii jest właściwą drogą?

EN-KI: Zaczekaj jeszcze czas niewielki, a upadek religii, wszystkich religii, bliski będzie. Do roku dwunastego wszystkie religie świata upadek będą mieć i powstanie inna, nowa religia. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie od Tacjana. Jakie jest podejście was, istot duchowych, do homoseksualizmu? Czy współżycie z partnerem tej samej płci jest czymś złym, czego powinniśmy się wystrzegać?

EN-KI: W tym przypadku odmawiam odpowiedzi na forum ogólnym. Jeśli chcesz spotkania na poziomie sesji osobistej - zapraszam. Dam tobie wykład na temat odmienności właśnie seksualnej. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. W imieniu Tacjana chcę jeszcze przeczytać: "Dziękuję En-Ki za wszystko, za wiedzę, za drogę i najchętniej chciałbym cię mocno uściskać. Pozdrawiam z miłością. Tacjan".

EN-KI: Jeśli chodzi o uścisk - miło się słyszy takie słowa. I my - istoty duchowe, też lubimy pochlebstwa i słyszeć "kocham" lub "obdarzam ciebie miłością". Dziękuję za uściski i obiecuję ze swojej strony ten uścisk odwzajemnić. A mój "uścisk", młody człowieku, jest taki, że go odczujesz. Czyli odczujesz poczucie bezpieczeństwa. Dziękuję.

PYTANIE: Dziękuję, teraz pytanie od Agnieszki. Czy Szwajcaria będzie bezpiecznym miejscem, aby przeczekać kataklizm roku 2012? Oczywiście mam na myśli sytuację, w której Projekt Cheops wypełni swoje zadanie. Wiadomo, że pomimo włączenia ochronnej tarczy nie da się uniknąć wszystkiego. Chciałabym wiedzieć, czy moje dzieci będą tam w miarę bezpieczne?

EN-KI: Jeśli nie uruchomi się zabezpieczenia - to czy gdziekolwiek będzie bezpiecznie? Częściowo tylko będzie jedno miejsce bezpieczne... częściowo. Jeśli zostanie uruchomione zabezpieczenie, o którym mówię, to straty będą niewielkie - mówię o Planecie X. Jeśli chodzi o precesję, czyli o ten czas platoński kalendarza gregoriańskiego, kalendarza Majów, jak chcecie tak to sobie określajcie, to jest nieuniknione, bo ten cykl powtarza się co 25.000 lat i powtarzał się będzie. Często mówili uczniowie do Jezusa: "Szczęśliwi ci, co będą żyć w ciekawych czasach". Więc żyjecie w ciekawych czasach. Zmiana platońska w precesji... Planeta X... czyż to nie jest ciekawe? Więc, jeśli zabezpieczenie będzie, nie lękaj się o swoją rodzinę, bo wszędzie będzie bezpiecznie. Natomiast pomyśl nad swoim rozwojem duchowym i swojej rodziny, bo to będzie głównym kluczem do przeżycia, wejścia w świat, w tę sferę rozwoju duchowego. Czyli wejścia w nowy czas nowego kalendarza 25-cio tysiąclecia. Tak to wygląda. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję. Teraz pytanie od Jarka z Poznania. Czy to ty, En-Ki przemawiasz do mnie, do Jarka poprzez moją dziewięcioletnią córkę, Madzię?

EN-KI: Przynajmniej jest szczera i odbiera przekazy moje tak, jak są właściwie przekazywane. Wy jako dorośli - wydaje wam się, że jesteście mądrzy, ale tak wam się tylko wydaje. Próbujecie po swojemu kalkulować, zmieniać i często mój przekaz, zanim dotrze całkowicie do waszej świadomości, w 50% jest zmieniony. Tak, ja przekazuję wiadomości. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, teraz pytanie od Mariana. Drogi En-Ki, w jaki sposób osoby będące już na ścieżce rozwoju duchowego powinny się ustosunkować do Złotej Księgi Saint-Germaina?

EN-KI: Wszystkie drogi prowadzą do celu, czyli - ratowania Ziemi. Różnymi drogami informacje są wam przekazywane po to, żebyście otwarli swe serca. Kiedy serce zostanie otwarte, to tak, jak gdybyście uratowali siebie, Ziemię, swoich bliskich. Więc, miejcie oczy i uszy... Czujnie patrzcie na każdy dzień i na przekazy jakie są wam dawane, bo przekazy dawane od nas prowadzą do życia. Ale trzeba to realizować, bo wszystkie przekazy mówią o jednym, mówią o miłości. Ale, zrozum słowo - "miłość". Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Dlaczego doszło do katastrofy w Czarnobylu? Jaka jest prawda o tym wydarzeniu?

EN-KI: Jeśli każdy kataklizm, katastrofę jaka powstała - będziecie za to winić Boga, to znaczy, że nie ma w waszym sercu miłości. Bóg Ojciec dwa tysiące lat temu powiedział: "Oddaję Ziemię w zarządzanie ludziom. Niech rządzą. Zobaczymy". I tak to jest przez 2000 lat. My, jako istoty duchowe, wraz z Wielkim Ojcem przyglądaliśmy się poczynaniom ludzkim i to, co się wydarzyło tam - nie jest żadną karą, ale głupotą, nieodpowiedzialnością ludzką, zachłannością i wszystkim innym, co najgorsze. Więc, przyjrzyjcie się dokładnie temu, co uczynili ludzie nie tylko Ziemi, ale jeden drugiemu. Człowiek człowiekowi zgotował ten los, nie Bóg. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Jaka jest prawda o wydarzeniach z Roswell? Czy Rząd Amerykański przetrzymuje jakieś istoty pozaziemskie?

EN-KI: Już tylko w lodówkach nie ma żywych, bo z takich "awarii" nikt nie wychodził żywy. Ale, przetrzymują - i w Rosji też. Ale - ten temat też nie będę poruszał zbyt obszernie, bo i czas nie stosowny ku temu, a i temat bardzo rozległy. Ale tak - nie tylko przetrzymują, ale mają kontakty, zarówno NASA, jak i Rosja. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję. Pytanie od Iwony Shamsan. Czy prana, rezygnacja z posiłków rzeczywiście może tak oczyścić i wzmocnić energię, że bardziej nas przygotuje do otwarcia grobowców?

EN-KI: No cóż, zadam pytanie Iwonie. Czy Jezus żywił się praną, czy jadał normalne posiłki? Po co Bóg stworzył człowieka i to wszystko, co ma wewnątrz, żeby tylko mógł się odżywiać praną? Nie jest to możliwe z punktu widzenia fizycznego. Po pewnym czasie organizm - jeśli czynisz to na siłę - upomni się o swoje, a wtedy zregenerować zrujnowany organizm bardzo ciężko. Nigdy do tego nie dojdzie, bo zarówno istoty ludzkie, jak i zamieszkujące na Ziemi zwierzęta po to są tutaj, żeby żyć według porządku kosmosu. Wszystkie istoty posiadające materię spożywają posiłki. Jedynie istoty duchowe pozbawione są tego, co nazywa się posiłkiem, a żywią się energią. Więc, zaniechaj odżywiania się tylko praną, jeśli naprawdę kochasz Boga. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Gosi. Czym jest spowodowana moja schizofrenia?

EN-KI: A skąd wiesz, że to jest właśnie to? A może masz "kontakty", a lekarze wmówili tobie, że jesteś chora psychicznie? Przyjrzyj się sobie tak dokładnie i wtedy dopiero możesz powiedzieć czy jesteś chora, czy to są kontakty. Kontakty, które masz, a które stłamsili w tobie twoi najbliżsi i lekarze. Zatem nie mów, że jesteś chora. Poszukaj najpierw przyczyny, a potem dopiero możemy mówić o skutku. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Co z szamanem z Peru? Gdzie jest?

EN-KI: Jest ich wielu w Peru - szamanów. Ale ten, o którym myślisz, Don Severiano - dobrze się ma i kiedy zajdzie potrzeba, kiedy będzie dotarcie do grobowca Budowniczego, szaman Don Severiano, Juno I, zostanie sprowadzony. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, następne pytanie. Jak wprowadzić ludzkość na wyższy poziom świadomości?

EN-KI: Jeszcze nie teraz - jest tendencja spadkowa. Wprowadzenie tych, co pozostaną na wyższy poziom świadomości, czyli rozwoju duchowego - nastąpi zgodnie z naszym planem, czyli po roku 012. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, teraz pytanie od Andrzeja z Bydgoszczy. Międzynarodowa prasa podała informacje o tym, że grupa senatorów w Kongresie amerykańskim apeluje o wszczęcie dochodzenia w sprawie UFO. Dochodzenie to zostało zamknięte w latach 60-tych. Dlaczego tak uparcie rządy supermocarstw tak konsekwentnie skrywają tajemnice prób nawiązania kontaktu przez inne cywilizacje?

EN-KI: I tutaj już na pewno - poproszę na sesję osobistą, bo musiałbym zahaczyć o pewną organizację, która przez parę tysięcy lat narobiła dużego zamieszania, zwłaszcza w umysłach ludzkich. Myślę, że wiecie o jakiej organizacji mówię. Ale z osobą, która zadała to pytanie chcę rozmawiać osobiście. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, teraz pytanie od Bogdana. W czasach ostatecznych ma być zjawisko "żniw". Na czym ono polega i kto ma być "żniwiarzem"?

EN-KI: Tak naprawdę "żniwa" już się rozpoczęły. Rok 012 będzie rokiem kulminacyjnym. Kto ma być "żniwiarzem"? Możesz być ty. Może być twój sąsiad, może to być ktoś z twojego bliskiego otoczenia. "Żniwiarz" to nie znaczy, że jest to ktoś bardzo zły, bo żniwiarzem jest też ten, który może wskazać, podać rękę, podnieść takie nasionko, położyć je na takiej odpowiedniej glebie po to, żeby urosło. Od tego właśnie żniwiarz. Żniwiarz kojarzy wam się z kimś okrutnym, złym. A dla nas "żniwiarz" to jest pomocnik, który pomoże uratować jak najwięcej ludzi. Żniwiarzem możesz zostać i ty. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie od Bogdana. Zaharia Sitchin podaje, że okres obiegu planety Nibiru wynosi 3.600 lat. W sesjach było powiedziane o 12.000 lat. Ile jest faktycznie?

EN-KI: Dwanaście... dwanaście... Jest to liczenie etapami. Dwanaście tysięcy jest liczone od momentu, kiedy to Planeta X przeleci Słońce, dokona swojego obiegu i ponownie znajdzie się na wysokości Ziemi. Weź atlas nieba i sprawdź, oblicz... I wtedy tobie wyjdzie ten czas, który był obliczony za czasów, kiedy przybywali na Ziemię - od planety Nibiru do Ziemi i na to zwróć uwagę. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od Bogdana. Czy planowana tarcza antyrakietowa jest elementem gwiezdnych wojen?

EN-KI: A kto tobie powiedział młody człowieku, że do gwiezdnych wojen dojdzie? Czy to, co się ma wydarzyć, nie wystarczy? Potrzeba jeszcze wojen gwiezdnych, międzyplanetarnych? To wystarczy, zapewniam... Wojny gwiezdnej nie będzie. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytania. Drogi En-Ki, czy na naszej Ziemi żyją rozumne istoty jaszczurokształtne?

EN-KI: O nie... Czy, istoto, chciałabyś się spotkać oko w oko z taką istotą jaszczuropodobną? Chyba nie. Istoty, które zamieszkują inne planety, a w tym czasie przybywają na Ziemię przybierają postać ludzką i są nie do rozpoznania. Czasami można ich rozpoznać jedynie po oczach, ale tutaj nie będę mówił, ani wyjaśniał jak należy to zrobić. Obecna tu Sabina powiedziała: "Głęboko patrz w oczy drugiemu człowiekowi", więc - spróbujcie. Może uda wam się zobaczyć "inne oczy". I wtedy, pomimo ludzkiego ciała będziecie wiedzieć, że macie do czynienia... że spotkaliście inną istotę z innej planety. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od tej samej osoby. Bliska mi osoba, dziewczyna, ma przykrą chorobę - łuszczycę. Czy coś możesz na to poradzić, bo w opinii lekarzy nie ma na to lekarstwa?

EN-KI: A tak naprawdę, co jest uleczalne w opinii lekarzy? Łuszczyca jest to choroba układu nerwowego przede wszystkim. Przyczyna jest w mózgu, skutek - na skórze. Złagodzić - czym można tę fizyczność, czyli na skórze? Jest to żmudne, ale warte zachodu. Otóż, tak mało szanowane ziele, JASKÓŁCZE ZIELE, które leczy różne przypadłości. I w tym zielu, czyli w tym wywarze, należałoby się kąpać, moczyć. A przede wszystkim przeprogramować swój "centralny komputer", mózg, i powiedzieć sobie: "Nie mam żadnej choroby". "Jestem zdrowa" lub "Jestem zdrowy" w zależności od tego, kto tę przypadłość posiada. I wtedy dopiero można oczekiwać wyników, pozytywnych wyników. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, pytanie od Maćka. Witaj Samuelu, co ma w sobie takiego muzyka, że potrafi wywołać w nas taką radość podczas słuchania? Czy sławni kompozytorzy jak Mozart, czy Bethoven pochodzą z Oriona?

EN-KI: Oczywiście - przez te wiele tysięcy lat te istoty, które zamieszkują Drugą Ziemię przybywały, przybywają i przybywać będą na Ziemię. Czym jest muzyka, śpiew? Koi niejeden smutek, wznieca niejeden płomień miłości... Właśnie muzyka... właśnie śpiew. Dlatego to było dane ludzkości. Z taką miłością my, nasz Ojciec słuchał muzyki. Muzyka łagodzi obyczaje, łagodzi swary. To wszystko jest przekazywane, nie tylko przywiezione z Drugiej Ziemi, ale dane od Boga. Tak to jest z muzyką. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, teraz pytanie od Estery. Przeżyją ci, co mają "znak życia". Jak szukać tego znaku u siebie?

EN-KI: Zajrzyj do swego serca i tam otrzymasz odpowiedź, bo znak życia jest nie tylko widoczny dla nas, ale i powinien być widoczny dla was. To jest moja odpowiedź dla ciebie. Zajrzyj do swego serca. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Ewy. Czy w związku z zapowiadanymi kataklizmami roku 2012 należy robić zapasy żywności, wody pitnej, itp.?

EN-KI: Nie, bo jeśli nie dojdzie do zabezpieczenia to nie będzie czasu na wypicie tej wody, zjedzenia tych zapasów. Wystarczy czasu na pojednanie się z Bogiem. Jeśli zabezpieczenie będzie, większych strat też nie będzie, ale precesja będzie. Więc nie czyń większych zapasów, bo to sensu nie ma. Po to, żeby co...? Porobić zapasy żywności, wody? Kiedy nie wydarzy się kataklizm, o którym jest mowa, te swoje zapasy będziesz wyrzucać, bo na nic się zdadzą. Nie będzie zabezpieczenia - no cóż, będzie tak, jak powiedziałem - nie zdążycie. Zdążycie jedynie pojednać się z Bogiem. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Ali. Jaki najlepiej wybrać zawód, aby przetrwać rok 2012? Czy zawód dziennikarza jest bezpieczny?

EN-KI: Każdy zawód może być bezpieczny, potrzebny i jeśli nie będzie zabezpieczenia, to powtarzam raz jeszcze - żaden zawód się nie przyda tam, po drugiej stronie. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Danuty. Drogi En-Ki, wiemy, że na Ziemi dzisiaj mamy bardzo zatrute pożywienie. Czy dziś możemy coś zrobić, żeby to naprawić? Jeżeli tak - to co?

EN-KI: Zmienić świadomość wszystkich ludzi. Czy to się da? Nie da się. Więc czekaj do roku dwunastego. I tu mogę powiedzieć słowo "proszę". Pomóżcie, pomóżcie nam ratować Ziemię tak, jak chcemy uratować ten klejnot i chcemy ratować was, ludzi, bo do tego zostaliście powołani. Do życia na tej planecie. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Agnieszki. Czy istniały lub istnieją na Ziemi stworzenia fantastyczne typu skrzaty, wróżki, elfy? Czy mają materialną formę? Jeżeli tak - to jak je spotkać? Czy mogą nam pomóc?

EN-KI: To, o czym mówisz jest fantazją, ale bardzo potrzebną fantazją. Bo kiedy będziesz mieć w sercu, w myśli, że taki skrzat, taka wróżka jest w pobliżu ciebie i może tobie pomóc, to doda tobie siły, motywacji do pracy, do tego, żeby spojrzeć na drugiego człowieka inaczej. W tej bajce jest część prawdy, bo w każdym z was jest wróżka, jest skrzat, czyli w każdym z was jest ta iskra miłości, którą trzeba tylko rozpalić. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, pytanie od Edyty. Czym jest Królowa Siódmego Nieba? Jaką pełni rolę i jaką ma misję do spełnienia na Ziemi?

EN-KI: Jest takie wasze powiedzenie: "Obym się znalazł w siódmym niebie" - czyli strefa najwyższa. To upragnione niebo, do którego tak wszyscy wzdychacie. Królowa Siódmego Nieba - to Maria, matka Jezusa. I ty się tam możesz znaleźć, każdy z was. Ale do siódmego nieba daleka droga. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Jak radzić sobie ze strachem? Jak się od niego uwolnić, aby móc całym sobą zawierzyć Bogu? Czy można to w sobie wypracować?

EN-KI: Zaprzeczasz... własnym słowom zaprzeczasz. Jeśli wierzysz i kochasz Boga, to dlaczego się boisz? Jeśli kochasz Boga i wierzysz w niego, nie powinno być w tobie strachu. Miłość do Boga wyeliminuje strach, bo to jest w tobie niepotrzebne. Uwierz naprawdę w istnienie sił boskich, w samego Boga, a strach zniknie. Słucham.

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie. Czy Bóg Stwórca potrzebuje naszej energii miłości?

EN-KI: Każdy jej potrzebuje. Czy ty jej nie potrzebujesz? Czy bliźni, który jest koło ciebie, nie potrzebuje? Więc czym się różni Bóg od was? Każdy lubi dostawać miłość i Bóg też. Oczekujecie od Boga miłości i vice versa - dajcie ją dla niego też. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Jak rozpoznać, czy znaki, które spotykamy na drodze to są te, które odwodzą nas, żeby iść wybraną drogą, czy jednak to jest coś, co ma tylko nas wzmocnić i powinniśmy w tej drodze wytrwać?

EN-KI: Wzmocnić... wzmocnić... wzmocnić... i jeszcze raz wzmocnić. Nie dostaje się wszystkiego tak, na zawołanie. Po to was uczymy, dajemy znaki, żebyście się sami uczyli, doprowadzili się do doskonałości. Więc uczcie się, uczcie się rozpoznawać znaki, które wam są dawane, a dawane są każdemu, każdego dnia. Tylko wystarczy patrzeć na nie i umiejętnie odczytujcie. Dawanie znaków jest waszą lekcją, lekcją na jutro, na następny czas. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Rolanda. Jak tak młoda osoba jak ja może pomóc Misji Ratowania Ziemi?

EN-KI: Gdybym powiedział: "Mów, dużo mów" - nie byłoby to dobre, bo większość ludzi nie chce słuchać. Każą "wsadzić" te słowa między książki na półce. Mówią - bzdura. Ale ta "bzdura" zacznie być realna od przyszłego roku. Jak masz pomóc? Zacznij mówić, ale bardzo ostrożnie. Jeśli mówiąc wyczujesz kpinę, ironię - przestań mówić. Aż trafisz w końcu na odpowiedni grunt i zasiejesz prawdziwe ziarno. Czyli - mamy siewcę. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Bartka. Aborcja z pewnością nie jest niczym dobrym. Czy jest jednak morderstwem? Co mają robić osoby, które się tego dopuściły lub też namawiały lub pomagały w aborcji?

EN-KI: To nie tak. Kościół wywołał w was poczucie winy. To pytanie ma bardzo rozległą odpowiedź - pytanie aborcja. Udzielę tej odpowiedzi, ale nie dzisiaj. Jeśli chcesz usłyszeć i już nie mieć poczucia winy, skontaktuj się. Ale to nie jest... to nie jest tak, jak jest mówione. Prawda wygląda inaczej. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie od Bartka. Dla religii katolickiej małżeństwo jest sakramentem, świętością, rozwód zaś jest grzechem. Co mają robić osoby, które są mężem i żoną, mają nawet już rodzinę, dzieci, wspólne lata życia, ale się nie kochają, nie dogadują i wzajemnie męczą? Jeśli mogą wybrać każdą inną ścieżkę - to co z dziećmi?

EN-KI: Każda istota przychodząca na Ziemię ma swój własny program, swoją lekcję do odrobienia. Te istoty, które przyszły do twojej rodziny, czyli te dzieci - mają swój własny program, który taki właśnie wybrały. Ten program - wiedząc wcześniej, że dojdzie do tego właśnie rozłamu, rozwodu rodziców, których wybrali. I nie da się tego do końca zmienić. Te dzieci muszą przejść swój własny program, tak jak ty przechodzisz własny, jak ty masz do przerobienia własną lekcję. Pod tym kątem spójrz na to, na ten problem i na to, o co pytasz. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie - dotyczy chorób i schorzeń. Zaawansowanych hemoroidów, także na przykład halluksów - współczesna, konwencjonalna medycyna nie leczy, tylko operuje. Czy są inne metody wyleczenia tych schorzeń, w szczególności przy wykorzystaniu metod Silvy?

EN-KI: I masz odpowiedź! Czy wiesz, co czyni wiara? Sam Jezus mówił będąc na Ziemi - powtórzę słowa jego: "Nie ja cię uleczyłem, lecz twoja wiara". Więc co? Oprócz Silvy - słaba twoja wiara, albo słaby nauczyciel, który nie wdrożył do waszych umysłów mocnej wiary. Albo uczniowie niezbyt pilnie słuchali nauczyciela. Więc gdzieś jest przeszkoda. Więc - zacznijcie uruchamiać WIARĘ i zrozumcie prawdziwość słów co to jest wiara i sugestia. I tym można wyleczyć najcięższą chorobę - tak jak halluksy. I zmień obuwie przede wszystkim. Bo nie chcę nikogo obwiniać, a zwłaszcza kobiety ziemskie, które chcą tak ładnie wyglądać i zakładają takie piękne obuwie i tak bardzo niewygodne. I potem mówią: "Skąd się wzięły u mnie halluksy"? Odpowiedz sobie na pytanie oglądając swoje piękne obuwie w domu. Dalsza przypadłość - głównie bardzo siedzący tryb życia. I też nie będę się rozwodził, ale powtórzę raz jeszcze. Sugestia i wiara, a do tego - na halluksy - jodyna. A na drugą przypadłość - kora dębu, czyli przepłukiwanie odbytu. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze w sprawach zdrowia jedno pytanie. Chciałam zapytać o niedoczynność tarczycy. Co robić, gdyż oficjalnie choroba ta jest nieuleczalna?

EN-KI: I znowu - kto ci to powiedział, że jest nieuleczalna? Zacznij pić jodynę. Tak, zwykłą jodynę. Nie tak butelką całą, ale kropelkami. Pięć kropel dziennie. Po trzech miesiącach spytasz się: "Jaka tarczyca"? Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Agaty. Czy moje dzieci, ja i mój mąż będziemy szczęśliwi i zdrowi?

EN-KI: I to mogę powiedzieć - a co robisz, żeby tak było? Czy jest w tobie wiara w to, żeby w twojej rodzinie być tym motorem i dać rodzinie szczęście, miłość? Wtedy ono będzie. To nie zależy od Boga, to nie zależy ode mnie, ani od innych istot duchowych. To zależy od was. Więc, przyjrzyj się sobie i swojej rodzinie i zobacz, co należałoby zmienić, poprawić... Wtedy będziecie szczęśliwi. Słucham.

PYTANIE: Jeszcze jedno pytanie od Agaty. Czy mój tata pokona nałogi?

EN-KI: I tu też trzeba było się zabawić w medyka. W medyka, gdzie po maleńku działać na psychikę chorego człowieka. Obudzić w nim wiarę. Bo to nie jest nałóg - to jest choroba. I czy pokona - to zależy od was wszystkich i od niego też. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Jaki jest przekaz kręgów zbożowych z Wylatowa i czy pojawią się one w 2008 roku?

EN-KI: Tak, przekaz jest ciągle ten sam. Nie tylko Wylatowo, ale i na wszystkich innych kontynentach, gdzie pojawiają się właśnie te znaki. Znaki mówiące o zmianach, znaki mówiące o roku 012, czyli wołanie. Wołanie z kosmosu o pomoc, wołanie z kosmosu: "Pomóżcie sobie pomóc!!!". To tylko tyle, gdy są takie sygnały dawane. A wy, istoty ludzkie, odczytujecie to jak sami chcecie, lecz nie widzicie w tym wołania, wielkiego wołania z tamtej strony istot, które chcą wam pomóc. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Co robią służby specjalne Polski i innych krajów wobec Projektu Cheops?

EN-KI: Z reguły - przeszkadzają. Bo w służbach specjalnych znajdują się osoby należące do tej grupy, o której mówiłem wcześniej. I tak wielu jest nie na rękę, żeby Misja się powiodła. Nic nie robią - póki co.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie od Elżbiety. Czy na tej sali są przybysze z Oriona?

EN-KI: Tak, a sporo jest takich, którzy posiadają DNA, czyli krew z Oriona. Nie mogę wyliczać czy bawić się w wyliczankę kto, kim jest. Sami zajrzyjcie do swego serca i odpowiedzcie sobie na to pytanie kto, kim jest. Kim jestem? Skąd przybyłam, przybyłem? Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od Elżbiety. Jak odkryć w sobie moc uzdrawiania?

EN-KI: To nie jest odkrycie. Jeśli jest moc uzdrawiania, to jest się tylko kanałem. Kanałem, przez który przepływa energia, nasza energia. I błędem jest mówić "Uzdrawiam". Nie uzdrawiasz. Dajesz tylko swoje ciało, a energia jest od nas i uzdrawianie przychodzi od nas. Możesz być tylko naszym łącznikiem, naszym narzędziem. I dopóki będziesz posłusznym narzędziem, będziesz mieć moc przekazywania naszej energii. Więc, jeśli chcesz mieć moc daną - to stań się naszym łącznikiem, naszym kanałem, a my będziemy uzdrawiać. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Jak dotrzeć do tych, których się kocha, a którzy są tak daleko duchowo od nas? Nie chcą słuchać o radości, szczęściu, nie chcą wybaczać, nie wierzą w zmiany na lepsze, odpychają i nie wierzą już w miłość?

EN-KI: I to jest najtrudniejsze. I tutaj można byłoby powiedzieć - górę można przenieść, ale zmusić do miłości nie da się. Więc można zrobić tylko tyle, ile można zrobić. Bądź dobrym, bądź dobrą i pozostaw. Pozostaw biegowi czasu, pozostaw to następnym dniom. Proś Boga... proś Boga o zrozumienie dla tej osoby i czekaj. I tutaj też się może odezwać wiara. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od studenta filozofii. Czy filozofia jako nauka ma za zadanie rozwój człowieka, rozwinięcie świadomości, wychowanie go podobnie jak religia?

EN-KI: Ta dziedzina nauki będzie się dopiero rozwijać, rozkwitać po roku dwunastym. Teraz, w tych czasach zamkniętych energetycznie trudno jest dotrzeć z tą dziedziną nauki, gdzie ludzie nie chcą wierzyć, nie chcą słuchać. Żyją tak naprawdę dzisiaj, a jutro ich nie interesuje. Więc, studencie - zaczekaj. Twoja droga dopiero będzie się rozwijać i możesz być bardzo pomocny w późniejszych latach. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie. Czy wielcy filozofowie byli wielkimi nauczycielami - chodzi mi o osobę Sokratesa - próbującymi nauczyć ludzi drogą intelektu prawdziwie żyć?

EN-KI: Tak, byli, ale co z tego ludzkość wyniosła, jakie zrozumienie - nie muszę mówić. Wielu było, bardzo wielu mędrców na Ziemi. Było i są. I kiedy przybędą następni, nowi nauczyciele - ich nauki dopiero teraz będą zrozumiałe. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, teraz pytanie od Tadeusza. Posiadam gospodarstwo w Oryszewie - Osada. Podobno znajduje się tam czakram Ziemi. Czy to prawda i czy to będzie ważne miejsce w przyszłości, które powinienem rozwijać?

EN-KI: Ktoś ciebie wprowadził w błąd mówiąc "podobno". Ja nie mówię "podobno", ja mówię to, co odebrałem z twego pisma. W miejscu, gdzie zamieszkujesz, nie ma czakramu, ale jest portal. Więc, kiedy przyjdzie już odpowiedni czas teleportacji, nie bądź zdziwiony, kiedy nagle na twojej posesji pojawią się istoty z innych wymiarów. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od Tadeusza. Co sądzisz o piramidzie Horusa Haralda Alke oraz o medytacji Merkaba?

EN-KI: Ależ wy mówicie trudne słowa. Gdy się mówi prostym językiem - jest niezrozumiały. Kiedy można sobie połamać język na waszych sformułowaniach, jest to wtedy takie mądre. Energia może być wszędzie i z dobrodziejstwa energii możesz korzystać też wszędzie. Tam, gdzie się znajdują miejsca mocy, tam gdzie się znajdują portale - tam jest energia. Energia Horusa - jest to nazwane tak, ale tu chodzi o energię, która płynie z kosmosu. Nauczcie się prostoty, a wtedy łatwiej wam będzie się żyło. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Krzysztofa. Najnowsze odkrycia mówią, że na przykład 5% naszego mózgu to pierwiastki rod i iryd. Do czego służą te pierwiastki?

EN-KI: Ja cały czas myślałem, że wasz mózg jest wykorzystany w dziesięciu procentach, a tu słyszę pięć... Wasz mózg tak naprawdę powinien być wykorzystany w 100%. Po roku dwunastym te procenty będą dodawane do pięćdziesięciu, potem sukcesywnie dodawane po jednym procencie. Więc, przestań szukać w swoim mózgu wzniosłych, niezrozumiałych słów. Jest prawa i lewa półkula i te półkule niebawem będą na zmianę pracować po to, żebyście się mogli bardziej rozwijać i dorównać swoją inteligencją istotom zamieszkującym kosmos. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, jeszcze jedno pytanie od Krzysztofa. Kataklizm 2012 roku jest podobno związany z przejściem Ziemi i ludzi z trzeciej do czwartej gęstości i kataklizmy dotyczą tych, którzy nie przejdą do czwartej gęstości, lecz pozostaną na Ziemi w trzeciej gęstości. Chciałbym coś więcej wiedzieć na ten temat?

EN-KI: Co z tą gęstością? To, że jesteście w tym trzecim - powiedzmy - wymiarze jest faktem oczywistym. Kataklizmy nie dotyczą - powtarzam raz jeszcze - nie dotyczą przejścia w inny wymiar. Jedynie tak zwana precesja, która jest - powtarzam - co 25.000 lat. I rzeczywiście, wchodzicie w czwarty wymiar gęstości - dobrze, niech tak będzie, "gęstości" (tylko nie wiem co to znaczy dla was - "gęstości"). Czwarty wymiar energetyczny, czwarty wymiar rozwoju duchowego (trzeciego nie będzie). Co znaczy "przejdą do trzeciego"? Przejdą oczywiście ci, co nie zdołają zrozumieć i nie będą chcieli pozostać na Ziemi. Pozostaną w sferze duchowej, ale nie fizycznej. Wyrażam się stosunkowo jasno, nie lubię zawiłych słów. Prostota... prostota słów - i to najbardziej dociera do każdego umysłu. Pamiętajcie - precesja i czwarty wymiar i wasza duchowość, w dużym stopniu duchowość. Dorównacie istotom z innych wymiarów, bo wasze mózgi zaczną inaczej funkcjonować. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Czy fundacja "Dar Światowida" powinna nawiązać bliską współpracę z fundacją "Arima"?

EN-KI: Mogłaby... Mogłaby - jeśli by tylko stowarzyszenie ARIMA, które głosi misję pokojową, misję miłości, zechciało pokornie pochylić głowę przed rokiem 012. Nie oczekuje nikt pokornego pokłonu z Misji Cheops, ale współpracy, bo cel jest ten sam: Misja Ratowania Ziemi i Ludzi. I Arima... Arima ma otwarte drzwi w fundacji Misji Faraon, Misji Ratowania Ziemi. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Jaka jest obecna ocena ilości dobra i zła na Ziemi? Czego jest wiecej?

EN-KI: No cóż, i tutaj musiałbym wziąć wagę, postawić dobro i zło - czego jest więcej? Przyjrzyjcie się sami i sami dajcie sobie odpowiedź - czego jest wiecej? Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Jaka jest rola Matki Bożej we wszechświecie i co oznacza jej korona z gwiazd dwunastu?

EN-KI: Rola Matki Ziemi jest jedna: ból, żal nad upadkiem, zniszczeniem tej Ziemi. Rola Matki jest jak każdej jednej matki: ratować... ratować Ziemię i te istoty, które na niej zamieszkują. Co oznacza korona? Właściwie nic... albo i dużo - dwunastkę. I co się ma wydarzyć dwunastego roku? Pomyślcie. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. "Żywa woda" Garttnera - czy ma korzystny wpływ na organizm ludzki i czy jest inna metoda otrzymywania, produkcji "żywej wody"?

EN-KI: Każda woda odpowiednio oczyszczona, czy to będzie "żywa", czy źródlana - wypita z wiarą, posiada właściwości odżywcze, lecznicze. To od ciebie zależy jak do tego podejdziesz wypijając taką wodę. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Czy urynoterapia jest korzystna dla poprawienia zdrowia?

EN-KI: Produkt... o ile znam się na anatomii człowieka, a brałem w tym udział kiedy był człowiek, istota ludzka - doskonalona, to uryna jest produktem ubocznym. Nie będę robił wykładu na temat urynoterapii. Zewnętrznie, jako środek odkażający jest to dobra metoda. Przeciwny jestem spożywaniu uryny. Dlatego mówię - nie będę robił wykładu na ten temat, bo opinie profesorów, medyków mogą być zgoła inne. Ale nie wlewa się trucizny do organizmu, kiedy wiesz, że to jest trucizna. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Alicji. Wychowałam trzech synów, mam udaną rodzinę. Teraz czas dla mnie. Czy mam jakieś szczególne zadanie do spełnienia? Czasem tak czuję?

EN-KI: Nie jesteś tu przypadkiem, biorąc udział w tym spotkaniu. Podczas medytacji, podczas programowania snu, zadaj sobie to pytanie i poproś o odpowiedź, a ręczę tobie - odpowiedź dostaniesz i będziesz mieć wskazany kierunek, co dalej masz robić z czasem, ze sobą. Skoro jesteś tutaj, na pewno jesteś potrzebna. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Konrada. Co oznacza liczba 23, która tak często mnie i wiele innych osób prześladuje?

EN-KI: Nie wiem czy 23 może być liczbą, która "prześladuje". Dodaj 2 + 3 - równa się 5, więc powinna "prześladować" cyfra 5. Cyfra 5 będzie nie teraz, ale będzie cyfrą potrzebną, lub daną będzie osobom, które będą miały swój czynny udział w pracy po roku 012. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Sławka. Drogi En-Ki, od jakiegoś czasu czuję, że jestem zablokowany, tak jak bym był w pokoju bez drzwi. Czym jest to spowodowane i jak mam znaleźć wyjście z tej sytuacji? Czy jest to związane z nadchodzącym rokiem 2012 i czemu ma służyć ta blokada?

EN-KI: Czujesz? Wydaje ci się? Czy wiesz? Bo jest to różnica. Najprawdopodobniej wydaje ci się. To "przyblokowanie" o jakim piszesz, mówisz, może być to twoja sugestia. Tak naprawdę jesteś prowadzony... Prowadzony i dawana jest tobie lekcja. Lekcja, gdzie masz się czegoś nauczyć. Czego? Pilnie patrz... patrz na to, co przyniesie tobie każdy dzień i też otrzymasz odpowiedź. Nie daję wam gotowych odpowiedzi, ale zmuszam do myślenia, bo zgromadzając was tutaj, mówię inaczej. Nie jesteście przypadkowymi ludźmi, ale tymi, którzy będą mieć do wypełnienia zadanie, pracę i kolejno, każdy z was będzie otrzymywać to, co będzie miał do zrobienia. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Bożeny. Pracuję w finansach, chciałabym wiedzieć czy mam dalej pracować i zawierać umowy, czy znaleźć inne zajęcie?

EN-KI: Do roku dwunastego pozornie... pozornie wszystko ma się toczyć swoim torem, oprócz złości, nienawiści i innych niegodziwości. Jeśli swoją pracę wykonujesz dobrze, nie czynisz zła, nie czynisz krzywdy drugiej osobie - pracuj. Nie każę wam siedzieć z założonymi rękoma i czekać na rok 012. Czynnie pracować, żyć, pomagać i ratować Ziemię - to wam każę... Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Jakiego koloru skóry był Jezus?

EN-KI: O... to już jest bardzo ważne... Jakiego koloru skóry był Jezus? Nie był czarny... miał skórę ciemnej oliwki, czyli tak ładnie opalonej skóry. Ale nie był też biały, a to dlatego, że żył w odpowiednim klimacie, gdzie skóra ludzi jest ciemna. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Kto zastrzelił Kennediego?

EN-KI: Nie udzielę odpowiedzi, bo - po pierwsze - nie jest to tematem naszego spotkania, dwa - ja, jako istota duchowa, jeśli już mam takie pytanie, musiałbym troszeczkę "poszukać". A ponadto, nie chcę też narażać medium na pewnego rodzaju problemy, bo pytanie jest prowokujące. Słucham.

PYTANIE: Jeszcze jedno pytanie od tej samej osoby. Czy Hitler i Ewa Brown zginęli w czasie II wojny światowej?

EN-KI: Nie, przeżyli. Spłonęły sobowtóry. W tej chwili już nie żyją, ale długo cieszyli się zdrowiem. Słucham.

PYTANIE: Kolejne pytanie. Czy znane nam w starożytności klątwy mają rację bytu i dziś? Jak się chronić od przekleństw?

EN-KI: Wiara - jest to najsilniejsza ochrona. Wiara, że nic cię nie może spotkać, żadne przekleństwo. Jeśli ulegniesz słowom, sugestia ta wprowadzi do umysłu strach i to zacznie działać. Więc, przestań ulegać sugestii, a nic cię nie spotka.

PYTANIE: Dziękuję, następne pytanie. Czy Zahi Hawass długo jeszcze będzie na swoim stanowisku?

EN-KI: Nie, ale daty nie podam. Słucham.

PYTANIE: Dziękuję, kolejne pytanie. Co jeszcze wartościowego nam pozostawiliście? Co jeszcze możemy użyć?

EN-KI: Co pozostawiliśmy wam? Was, wasze ciała... doskonałe ciała, bo gdyby nie my, to ewolucja by długo... długo trwała. A tak przyśpieszyliśmy ewolucję i dzisiaj niech każdy się przyjrzy w lustrze i zobaczy, co zostawiliśmy. Słucham.

PYTANIE: Czy będę dobrym ekspertem Feng-Shui?

EN-KI: Dlaczego masz wątpliwości? Wątpliwość nie uczyni z ciebie mistrza. Musisz być tego pewna, że jesteś dobra, więc wtedy dopiero będziesz, bo wtedy będziesz emanować tą dobrą energią. A zawsze poproś o wsparcie, o pomoc, o prowadzenie, bo to jest najważniejsze. Wtedy będziesz dobrym ekspertem w tej dziedzinie. Słucham.

ANDRZEJ Dziękuję, Samuelu, to już wszystkie pytania. Czy są jeszcze jakieś ostatnie uwagi z Twojej strony?

EN-KI: Uwag jako takich nie mam. Jedno, o co mogę jak zwykle prosić i jak wszędzie proszę - to o pomoc. O pomoc w Projekcie Misji naszej wspólnej - Misji Ratowania Ziemi. Czas dobiega końca, bo i energia medium też już się wyczerpuje. Zatem - dziękuję.

IWONA, ANDRZEJ Dziękujemy.